Top Baneris

Legendinis Kauno „Metropolis“ turi naujus šeimininkus

2017 spalio 18 d.
metropolio pastatas
„Metropolio“ viešbutis.
Pasidalykite straipsniu

Restoranų ir nekilnojamojo turto veikla užsiimančios „Amber Food“ grupės antrinė įmonė „Laisvės investicijos“ įsigijo legendinį Kauno pastatą – „Metropolio“ viešbutį Laisvės alėjoje.

Ankstesni šeimininkai buvo numatę viešbučio plėtrą, o naujieji kol kas nelinkę skubėti: prieš priimdami konkrečius sprendimus žada detaliai apsvarstyti visus galimus rekonstrukcijos variantus.

Jau trečią amžių skaičiuojančio pastato paskirties keisti bet kuriuo atveju neplanuojama – čia ir toliau veiks viešbutis ir restoranai. „Metropolis“, naujųjų savininkų įsitikinimu, ne šiaip pastatas, o savotiškas Kauno istorijos tiltas, jungiantis XIX ir XXI amžiaus miestą.

Kauno Nikolajaus prospekto (dabar – Laisvės alėja) ir Novabazarnaja (dabar – Daukanto gatvė) sankryžoje 1899 m. pagal architekto Nikolajaus Andrejevo projektą iškilusiame statinyje šeimininkavo Izidorius ir Rachelė Volkovyskiai, dėl to būsimasis „Metropolis“ buvo vadinamas Volkovyskių namu. Pirmame aukšte gyveno šeimininkai, veikė restoranas, bufetas ir biliardo kambarys, pusrūsyje buvo įrengta virtuvė, maisto bei vyno sandėliai, o antrame aukšte savo paslaugas teikė viešbutis. Kadangi buvo įrengti net 27 kambariai, viešbutis buvo vienas iš dviejų to meto Kaune atitinkančių pirmąją kategoriją.

1922 m. pastatą įsigijo Lietuvos užsienio reikalų ministerija, ir „Metropolis“ tapo „Lietuvos“ viešbučiu, tačiau kauniečių bei Laikinosios sostinės svečių sąmonėje išliko tiek senasis pavadinimas, tiek senoji dvasia – restoranas tapo nuolatine susitikimų ir švenčių, Naujųjų metų sutikimo vieta. Grojant italų muzikantų orkestrui, čia buvo galima sutikti beveik visą Vytauto Didžiojo universiteto profesūrą, karininkus, politikus, menininkus, aktorius, įskaitant tokias asmenybes, kaip Kazys Binkis ar Kipras Petrauskas, Vincas Krėvė ar Levas Karsavinas, Balys Sruoga ar Vincas Mykolaitis-Putinas. Čia veikiančiame viešbutyje japonų diplomatas Chijunė Sugihara Antrojo pasaulinio karo metais, uždarius Japonijos konsulatą, toliau išdavinėjo gyvybės vizas žydų tautybės žmonėms, taip tūkstančius gelbėdamas nuo mirties.

metropolis restoranas


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video