Top Baneris

Laukiami pasiūlymai šv. Varvaros koplyčios tvarkybos darbams atlikti

2018 sausio 18 d.
Šv. Varvaros koplyčios
Šv. Varvaros koplyčia. B. Rėbždaitės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Savivaldybės įmonė „Vilniaus vystymo kompanija“ sausio 15-ąją pakartotinai paskelbė Vilniaus miesto savivaldybės Literatūrinio A. Puškino muziejaus pastato, esančio Subačiaus g. 124, Vilniuje, Šv. Varvaros koplyčios tvarkybos darbų pirkimą ir kviečia teikti pasiūlymus. Daugiau apie projektą skaitykite čia.

Įmonės „Vilniaus vystymo kompanija“ ir „Senamiesčio projektai“ 2017 m. rugpjūčio 10 d. pasirašė sutartį dėl Šv. Varvaros koplyčios, esančios Subačiaus g. 124A, Vilniuje, tvarkybos darbų techninio projekto parengimo, projekto vykdymo priežiūros ir statybą leidžiančio dokumento gavimo paslaugų. Rangos darbus planuojama pradėti 2018 m. vasario mėnesį ir užbaigti iki 2018 m. rugsėjo.

Literatūrinis Aleksandro Puškino muziejus įsteigtas buvusiame Grigorijaus ir Varvaros Puškinų Markučių dvaro gyvenamajame name. Muziejaus ansamblį sudaro buvęs dvaro gyvenamasis namas, 18 ha parkas su tvenkiniais, šeimyninės kapinaitės, Šv. Varvaros koplyčia ir paminklas A. Puškinui.

Memorialinę ekspoziciją sudaro 6 autentiškai apstatyti XIX a. pabaigos kambariai. Juose eksponuojami baldai, puošti Puškinų giminės herbais ir Varvaros Puškinos monogramomis. Lankytojai čia taip pat gali pamatyti Markučių dvaro ir šeimyninės Grigorijaus ir Varvaros Puškinų fotografijų, nemažai tuometinių namų apyvokos daiktų ir dailės kūrinių.

Ekspozicijoje taip pat saugoma 21 A. Puškino knyga iš 34 išleistų, poetui esant gyvam. Muziejuje nuolat rengiamos dailės, literatūros, fotografijos, numizmatikos, taikomojo meno ir kitos parodos.

Koplyčios projektas, 1903 m. VAA, F. 1019, ap. 11, b. 7070, I. 16. AUTC nuotr.

Koplyčios projektas, 1903 m. VAA, F. 1019, ap. 11, b. 7070, I. 16. AUTC nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video