Top Baneris

Latvių statybos įmonėms skirta baudų už 16 mln. eurų

2021 rugpjūčio 2 d.
ryga latvija
Ryga, Pixabay nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Latvijoje konkurencijos taryba (KT) skyrė baudų už 16 mln. eurų sumą 10 statybos bendrovių, įtariamų karteliniais susitarimais.

Apie tai pranešusi tarnybos atstovė Zanė Gorškova šių įmonių neįvardijo ir baudų dydžių nenurodė.

Pasak jos, KT teisininkai oficialius pranešimus kiekvienai šių bendrovių vis dar ruošia, juos planuojama pateikti ir atitinkamo tyrimo išvadas paskelbti kitą savaitę.

Korupcijos prevencijos ir kovos su ja biuras (KPKB) 2018-aisiais nutraukė baudžiamąją bylą dėl vadinamojo statybų kartelio, kurioje verslininkai ir pareigūnai buvo įtariami kyšininkavimu, bet tyrimą tęsė KT.

TV3 televizijos laida „Nieko asmeniško“ gegužę skelbė, jog šio tyrimo akiratyje buvo buvo 18 statybos bendrovių – „Skonto būve“, „Velve“, „Rere būve“, „Re & Re“, „Rere meistari“, „Arčers“, „Latvijas energoceltnieks“, „LNK Industries“,  „RBSSKALS būvvadiba“, RBSSKALS, „Latvijas tilti“, „Merks“, „Kodols M“, „Monum“, „Enfort“, „Abora“, „Ostas celtnieks“, UPB.

KPKB sukaupti faktai rodė galimą didelio masto kyšininkavimą, galimas derybas dėl kainų viešuosiuose pirkimuose, taip pat atsakingų asmenų papirkinėjimą, siekiant užtikrinti verslininkų interesų įgyvendinimą su viešaisiais pirkimais nesusijusiose srityse. Savo ruožtu KT tyrė galimą konkurencijos įstatymo pažeidimą – draudžiamų kartelinių susitarimų sudarymą.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video