Top Baneris

Lankytojams atveriami rekonstruoti Pikeliškių dvaro takai

2022 liepos 25 d.
resize
Pasidalykite straipsniu

Baigtas tvarkyti Vilniaus rajone esančio Pikeliškių dvaro parkas – lankytojams atveriami rekonstruoti takai.

23 kilometrus nuo Vilniaus centro nutolusiame Pikeliškių dvare atnaujinti beveik 2,4 kilometrai ekologiškos dangos takų, kurie veda pro dvaro pastatų ansamblį, parką, Žaleso ežero pakrante.

Pagal Europos Sąjungos finansuojamą projektą pakeista ne tik sena parko danga, tačiau ir įrengta 11 poilsio aikštelių, kuriose pastatyti suolai ir šiukšliadėžės, pirmadienį pranešė takus atnaujinusi įmonė.

Vilniaus rajono savivaldybė liepos antroje pusėje skelbė, kad Pikeliškių dvaro atnaujinimo projektas bus visiškai baigtas rugpjūčio pabaigoje, tačiau lankytojai jau kviečiami, nes dalis teritorijos – želdynai, ežero pakrantė, pėsčiųjų takai, poilsio vietos ir kitos funkcinės zonos – sutvarkyta.

Savivaldybės pranešime nurodoma, kad Pikeliškių parko tvarkymo darbus atliko bendrovė „Losrita“, darbų vertė siekia 811 tūkst. eurų.

Ties senojo Molėtų plento ir aplinkkelio Nemenčinė-Maišiagala-Vievis sankryža esantis Pikeliškių dvaras mena dar XVIII amžiaus pradžią, o išlikę jo rūmai statyti jau XIX amžiuje.

1930 metais dvarą įsigijo Aleksandra ir Juzefas Pilsudskiai – jų šeimai jis priklausė iki 1934 metų. 1940 dvaras okupacinės vadžios buvo nacionalizuotas, o Antrajam pasauliniam karui pasibaigus čia veikė skirtingo pobūdžio įstaigos.

Šiuo metu restauruotame dvare yra įsikūręs Vilniaus rajono savivaldybės Centinės bibliotekos padalinys.

 

Šaltinis: BNS


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video