Top Baneris

Labanoro regioniniame parke iškilo aukščiausias apžvalgos bokštas

2015 rugsėjo 24 d.
Pasidalykite straipsniu

Rugsėjo 22-ąją atidarytas aukščiausias apžvalgos bokštas saugomose teritorijose. Jis iškilo Labanoro regioniniame parke, šalia Mindūnų. Apžvalgos bokšto aukštis – 36 metrai.

Iš bokšto viršuje esančios apžvalgos aikštelės atsiveria vaizdas į Lakajų kraštovaizdžio draustinį, apimantį Baltųjų ir Juodųjų Lakajų ežerų duburius, matyti puiki panorama į Siesarties ežerą su salomis ir garsiąją Labanoro girią. Vaizdas į kraštovaizdį atsiveria tarsi nuo devynaukščio namo stogo. Norintieji pamatyti šią įspūdingą gamtos panoramą turės įveikti 214 laiptelių.

Savo architektūra naujasis apžvalgos bokštas primena liauną medžio stiebą, besiveržiantį į viršų. Šalia bokšto – lauko baldai, dviračių stovai, informacinis stendas. Automobiliais atvažiavę lankytojai juos kviečiami palikti tolėliau ir likusius kelis šimtus metrų iki bokšto įveikti pėsčiomis.

Labanoro regioninio parko apžvalgos bokštas pastatytas pagal projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas“. Projektą inicijavo ir vykdė  Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, partneriai – Aukštaitijos regioninio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija bei Molėtų rajono savivaldybė. Projektas iš dalies finansuotas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.

Apžvalgos bokštas įrengtas šalia Mindūnų kempingo. Reikėtų važiuoti keliu Molėtai–Ignalina ir Mindūnuose (Muziejaus g. sankryža) sukti ženklo „Lankytina vieta“ kryptimi.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video