Top Baneris

Kvietimas į tapybos parodą „Konstrukcija“

2016 rugsėjo 5 d.
Pasidalykite straipsniu

Rugsėjo 8 dieną 18 val. Vilniuje, Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2), atidaroma Marijos Griniuk tapybos paroda „Konstrukcija“. Šiuolaikinio meno ir performanso kūrėja M. Griniuk Vilniaus publikai tapybos parodą pristatys pirmą kartą. Menininkė taip pat atidarys parodas tuo pačiu pavadinimu Užsienio reikalų ministerijoje (J. Tumo-Vaižganto g. 2) ir V. Mykolaičio-Putino muziejuje (Tauro g. 10-3).

Marijos Griniuk tapybos serija „Konstrukcija“ nagrinėja institucinės ir individualios atminties fenomeną per žmogų supančius objektus miestuose, viešosiose erdvėse, privačioje aplinkoje bei jų balansavimą ir konfliktą laike. Lankydamasi Taline, Rygoje ir Vilniuje, menininkė „kolekcionavo“ pastatus, kurių paskirtis keitėsi kartu su istorinėmis permainomis – nuo jų funkcijos įsimbolinimo iki fizinio perkėlimo arba sunaikinimo.

Miestų erdvės kinta formuojant naujas erdves, pasakojimo sluoksnių vis daugėja. Daugiasluoksnis naratyvas šlifuoja ir kuria save. Perspektyvoje visi objektai susilieja į vieną tašką, besikeičiant žmogui, laikui ar laikų daugiskaitai.

Autorės teigimu, konstrukcija – praradusi savo funkciją erdvė, balansuojanti tarp įprasminto paminklo ir šalutinio, nepageidaujamo objekto statuso. Konstrukcija yra objektas, turintis subjektyvią reikšmę kiekvienam jį patyrusiam. Konstrukcija išlieka kartos pasąmonėje, nepriklausomai nuo to, ar ji fiziškai tebeegzistuoja, ar paslėpta ir virtusi prisiminimais.

Marija Griniuk (g. 1984 Kaune) – performanso kūrėja, tapytoja, kuratorė. Studijavo Nacionalinėje dailės ir architektūros akademijoje (Kijevas, Ukraina), Vilniaus dailės akademijoje bei meno akademijose Kopenhagoje (Danija).

2012 metais – Jaunojo tapytojo prizo finalininkė ir Aarhuso šiuolaikinio meno centro (Kunsthal Aarhus, Danija) prizininkė, 2013–2016 m. Lietuvos ir Danijos kultūros fondų stipendininkė. 2015 m. suteiktas meno kūrėjo statusas.

Projekto „Konstrukcija“ parodos:

2016 09 08–2016 09 28
Dailininkų sąjungos galerija (Vokiečių g. 2, Vilnius)
Atidarymas: rugsėjo 8 d. (ketvirtadienį) 18 val.

2016 09 12–2016 11 17
Užsienio reikalų ministerija (J. Tumo-Vaižganto g. 2, Vilnius)
Įėjimas su pasu.

2016 10 03–2016 11 17
V. Mykolaičio-Putino muziejus (Tauro g. 10-3, Vilnius)


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video