Top Baneris

Kvietimas į atvirą diskusiją „Pastatyta | Nepastatyta“

2016 rugpjūčio 24 d.
diskusija 1

Edukacijos, rezidencijų ir parodų centras „Rupert“ kviečia į atvirą diskusiją „Built | Unbuilt“ (liet. „Pastatyta | Nepastatyta“). Renginys vyks rugpjūčio 26 dieną, penktadienį, nuo 18 val., Šiuolaikinio meno centro skaitykloje (Vokiečių g. 2, Vilnius). Diskusijos tema – kūrybos nerealizuotumas ir nepabaigtumas keturių tarpdisciplininių menininkų projekto „Unbuilt“ kontekste. Mėgindami įgyvendinti šį projektą menininkai susidūrė su meninio bendradarbiavimo sunkumais, kurie ir tapo paties projekto tyrimo lauku.

„Unbuilt“ – nesusistemintas kūrybinis procesas tarp keturių skirtingų meno disciplinų kūrėjų: architekto Thomo Tsango, menininko Larso Laumanno, kompozitorės Cecilios Lopez ir poetės Natalie Diaz.

Sunkiai ieškodamų bendrų meninių sąlyčio taškų, bet tuo pat metu palaikydami vienas kito kryptį, jie apžvelgia ir analizuoja nerealizuotų architektūrinių struktūrų grožį – vaizduotės ir ambicijų prigimtį – neįgyvendintuose planuose. Šie kūrybiniai santykiai suformuos ateities archeologinį artefaktą, nes jis dokumentuoja kūrybos procesą, kuris niekada netaps išbaigtas.

Viena iš „Unbuilt“ projekto dalių – prezentacijų ir diskusijų serija, vyksianti Vilniuje, Rygoje ir Narvoje. Pirmoji prezentacija įvyks Šiuolaikinio meno centre, Vilniuje. Pirmoje renginio dalyje „Built“ menininkai pristatys savo individualius užbaigtus darbus „Unbuilt“ projekto kontekste. Po šios vyks antroji „Unbuilt“ projekto dalis – atvira diskusija, vedama „Rupert“ direktorės Justės Jonutytės, publikos ir kviestinių svečių, kurie kviečiami įsitraukti į dialogą skirtingomis perspektyvomis viena tema – apie projektus, kurie buvo ar yra pradėti, bet nepabaigti.

Po prezentacijų ir diskusijų dalies, vyks paroda trijuose Baltijos šalių miestuose – rugsėjį Rygoje, lapkritį Narvoje ir gruodį Vilniuje. Taip pat bus paskelbta publikacija apie „Unbuilt“ projektą. Joje bus pateikta vietinių architektų, dizainerių ir menininkų perspektyva projekto tema.

Renginys nemokamas.

Renginio partneriai:

The Nordic – Baltic Mobility programme for Culture

Meno rezidencija „vilnius.nyc“

Šiuolaikinis Meno Centras

Komentarai