Top Baneris

Kviečia pamatyti „Lietuvos BIM projektai 2023“ dalyvių projektų pristatymus

2023 kovo 27 d.
407F2D3A 8D1B 4AD2 81B2 1651A826F290
Pasidalykite straipsniu

Aštuntus metus iš eilės „Skaitmeninė statyba“ tęsia tradiciją ir rengia kasmetinį konkursą „Lietuvos BIM projektai“, skirtą išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką, taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją, o taip pat kviečia ir į viešą konkurso dalyvių projektų pristatymo renginį.

Lietuvos inžinieriai, projektuotojai ir statybų bendrovės sparčiai žengia skaitmenizacijos keliu: BIM tampa neatsiejama jų projektų įgyvendinimo dalimi. Kasmet skaičiuojamas vis didesnis skaičius įmonių, savo veikloje taikančių BIM, o šalies specialistų sukurti skaitmeninės statybos projektai reprezentuoja Lietuvą ir tarptautinėje rinkoje.

„Skaitmeniniai duomenys ir valstybės infrastruktūros valdymas tampa neatsiejama šiuolaikinės inžinerijos dalimi. Kiekvienais metais valstybėje įgyvendinami statybos projektai turi vis daugiau išmanių skaitmeninių sprendinių, o „buildingSMART“ aljanso atvirų duomenų konceptas tampa aktualiu iššūkiu infrastruktūros objektus eksploatuojančioms įmonėms ir BIM taikantiems specialistams. Džiaugiamės, kad BIM brandos lygis šalyje sparčiai keičiasi“, – sako Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidentas ir konkurso „Lietuvos BIM projektai“ komisijos pirmininkas Dalius Gedvilas.

Paraiškas su įgyvendintais BIM projektais konkursui „Lietuvos BIM projektai 2023“ galima teikti 2023 m. balandžio 7 d.

2D57CE15 948C 48D2 B97E C4B1E4462E69

Visi, besidomintys skaitmenine statyba ir BIM, balandžio 14 d., 9 val., kviečiami į konkurso LIETUVOS BIM PROJEKTAI 2023 dalyvių projektų pristatymo renginį. Renginio metu visi konkurso dalyviai išsamiai papasakos ir pristatys savo projektus. Projektų pristatymai vyks Vilniaus miesto savivaldybėje, Tarybos salėje. Renginys yra nemokamas, tačiau registracija yra būtina. Registracija ČIA.

Projektų pristatymų renginio programa bus paskelbta balandžio 8 d.

Projektų pradinė registracijos forma ČIA. Konkurso nuostatai ČIA.

Įgyvendinti BIM projektai bus vertinami atsižvelgiant į:

-​BIM panaudojimą projektavimo, statybos ir eksploatavimo sprendimams

-​BIM panaudojimą tvarumo užtikrinimui ir „žaliai“ statybai

-​Inovatyvų projektų informacijos ir standartų panaudojimą

Projektai bus vertinami 9-iose kategorijose:

-​Geriausias visuomeninių pastatų BIM projektas

-​Geriausias gyvenamųjų pastatų BIM projektas

-​Geriausias gamybinių pastatų BIM projektas

-​Geriausias susisiekimo infrastruktūros BIM projektas

-​Geriausias inžinerinių tinklų BIM projektas

-​Geriausias kitų inžinerinių statinių BIM projektas

-​Geriausias BIM projektas užsienyje

-​Geriausias miesto modelio BIM projektas

-​Geriausias studentų BIM projektas

Kodėl verta dalyvauti?

-​Konkurso dalyviai, komisijai įvertinus pateiktus projektus, bus įtraukti į viešą skaitmeninės statybos projektų modelius kurti ir taikyti BIM metodologiją gebančių Lietuvos įmonių registrą (http://skaitmeninestatyba.lt/imones)

-​Dalyviams atiteks VšĮ „Skaitmeninė statyba“ rekomendacija viešųjų pirkimų konkursuose ir/ar kiti apdovanojimai

-​Projektai bus viešinami organizatorių priemonėmis

-​Projektų teikėjams suteikiama po 2 nemokamus bilietus į konferenciją „Skaitmeninė statyba 2023. Vilnius“, vyksiančioje statybų parodos RESTA 2023 metu.

Konkurso „Lietuvos BIM projektai 2023” nugalėtojai bus paskelbti ir jų įgyvendinti projektai pristatyti konferencijos „Skaitmeninė statyba 2023. Vilnius” metu.

Konkurso dalyvio registracijos mokestis – 100 Eur (projektas konkursui užregistruojamas tuomet, kai yra apmokamas konkurso dalyvio registracijos mokestis).

Konkurso informaciniai partneriai: „Statyba ir architektūra“, „statybunaujienos.lt“.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video