Top Baneris

Kūrybingiems jauniesiems architektams nėra ribų

2014 liepos 17 d.
Pasidalykite straipsniu

Ribotumo sąvoką pritaikome visur – ją galima vartoti kalbant apie draudimus, teritorijas, galimybes, išteklius ar pan. Pasirinkę ribotumą pagrindine Studentų idėjų konkurso (SIKON) tema, Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentai tikrino, ar ši sąvoka gali įkvėpti kūrybai.

27 kartą organizuoto konkurso metu jaunieji architektai, nagrinėdami ribotumo sąvoką, Pervalkoje sukūrė 16 projektų. Pirma vieta ir pagrindinis prizas atiteko „5-tai komandai“. Šios komandos devizas – „Riba – tai iliuzija“. Susmaigstę pagalius mariose dalyviai sukūrė staigaus gilėjimo optinę iliuziją. Antroje vietoje liko komanda „Sikurortas“, kuri pristatė žmogaus ribas atskleidžiantį ir jas sunaikinantį performansą. Trečią vietą užėmė VGTU studentų komanda „Transcendentai“. Jie pastatė unikalų namelį ant kopėčių ir kvietė pažvelgti į „kitokį pasaulį iš gegutės lizdo“. Ketvirtą ir penktą vietas pasidalijo dvi komandos, kurių viena atliko moralines ribas pastebėti leidusį performansą („Kormoranai“), kita parodė, kaip plokštumos objektas tampa erdviniu objektu („Varstotas“).

„Šių metų konkurso temą greičiau galima vadinti problematika, juk ribų tema dažniau nagrinėjama filosofiniuose darbuose, o ne architektų projektuose. Praėjus 36 valandoms nuo kūrybinių dirbtuvių pradžios, dalyviai paneigė išankstines nuostatas ir pasiūlė įsimintinų bei novatoriškų darbų“, – sakė Architektūros studentų klubo pirmininkas, VGTU studentas Simonas Čaikauskas.
Jaunųjų architektų projektus vertino kompetentinga komisija, sudaryta iš tapybos, architektūros ir urbanistikos, fotografijos sričių atstovų. Jie atrinko aštuonis darbus, geriausiai iliustravusius konkurso temą.

Pirmąkart SIKON organizuotas 1983 metais. Jo įkūrėjai – garsūs šalies architektai Gintaras Čaikauskas, Audrys Karalius ir Audrius Ambrasas. 2003 metais SIKON konkursas tapo keleto dienų kūrybinėmis dirbtuvėmis. Jose studentai ne tik rengia ir pristato projektus, bet ir diskutuoja, dalyvauja paskaitose, kurių metu savo patirtimi dalijasi architektūros ir urbanistikos sričių profesionalai, fotografai.

Komandų nugalėtojų sąrašas:

1 vieta – „5-ta komanda“ (A. Baužys, E. Janutauskas, S. Simonavičiūtė, A. Šarkauskas).
2 vieta – „Sikurortas“ (M. Kazlauskaitė, O. Runovič, G. Stogis, D. Traškinaitė, I. Vilkaitytė).
3 vieta – „Transcendentai“ (V. Andriušytė, K. Buzaitytė, K. Lučinskas, T. Marcinkevičius, G. Varnelis).
4–5 vietos – „Kormoranai“ (M. Arlauskas, A. Janušas, H. Jurevičius, J. Laurukėnaitė, V. Narušis, M. Tautvydas, V. Vaičikonis), „Varstotas“ (L. Atas, K. Kazlauskas, K. Nenartavičius, S. Petraitytė, K. Žiliukas).
Paskatinimai:

„Archaosas“ (S. Budzinauskas, G. Gajauskaitė, R. Mitkutė, I. Saladžinskaitė, G. Vaitkevičiūtė).
„4 + 2 nematomi“ (E. Radėnaitė, R. Rakickaitė, B. Sakalauskaitė, K. Uosytė).
„Chasing Boundaries“ (V. Bernatavičiūtė, A. Budrytė, M. Kildaitė, M. Klavs, R. Simulytė, I. Žemaitytė).

VGTU Viešųjų ryšių skyriaus inf. 


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video