Top Baneris

Kuršėnų dvaro prieigose – tautinių motyvų grindinys

2023 gruodžio 29 d.
Kursenu dvaras
Pasidalykite straipsniu

Prieš didžiąsias metų šventes baigta naujai įrengti Šiaulių rajono savivaldybės Etninės kultūros ir tradicinių amatų centro aikštelė, tarnaujanti ir Kuršėnų dvaro rūmų bei parko, ir Šiaulių rajono savivaldybės Etninės kultūros ir tradicinių amatų centro lankytojams.

Pertvarkyta nepasiteisinusi prieš 10-metį įrengta aikštelės danga

Prieš dešimtmetį, renovuojant senąjį Kuršėnų dvaro oficinos pastatą, buvo įrengta automobilių stovėjimo aikštelė su minkštąja danga. Ši projektuotojų suprojektuota danga nepasiteisino, kadangi po didelių kritulių įvairiais metų laikais lietaus tinklai buvo užnešami smėliu ir žvyru, telkšojo balos.

Dabar automobilių stovėjimo aikštelėje įrengta betoninių trinkelių danga, išasfaltuotas privažiavimas prie automobilių stovėjimo aikštelės su numatytomis autobusų sustojimo vietomis. Kaip informavo Šiaulių rajono savivaldybės Etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorė Birutė Poškienė, betono trinkelių raštas parinktas į Kuršėnų teritorijoje vyraujančius tautinius audinių motyvus.

Aikštelėje yra numatytos 34 lengvųjų automobilių stovėjimo vietos, taip pat numatytos vietos elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimui.

Aikštelėje atnaujinti paviršinio vandens surinkimo tinklai lietaus vandeniui.

Darbus atliko UAB „Limega“, projekto autorius projektuotojas Andrius Tamuliavičius.

Zigmo Ripinskio, Giedrės Karkalienės, Ritos Žadeikytės, kūrybinės grupės „Up We Go“ nuotraukos.

Darbai, atgaivinę Kuršėnų miestą ir dvarą

2021 metais, minint Lietuvos valstybės – Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, visuomenei po renovacijos atvertas – vienintelis Lietuvoje išlikęs leno teisę turėjęs XIX amžiaus pradžios medinės architektūros šedevras – Kuršėnų dvaras, prūsų meistrų baigtas statyti 1812 metais. 2022 m. Savivaldybės tarybai pritarus, kad būtų nupirktas dar vienas Kuršėnų dvaro ansamblio pastatas – buvusios arklidės, buvo parengta ir Šiaulių rajono savivaldybėje pristatyta Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro bei Kuršėnų dvaro sodybos galimybių studija. O 2023 m. lapkritį visuomenei pristatyti buvusių dvaro arklidžių atnaujinimo projektiniai pasiūlymai.

Labai svarbus dvaro atgaivinimui buvo ir vieno ilgiausių Lietuvoje 262 metrų pėsčiųjų tilto statyba – nuo centrinės Kuršėnų miesto aikštės nutiestas gražuolis tiltas per Ventos upę, dėl kurio Kuršėnų dvaras tapo lengvai pasiekiamas ir gausiai lankomas.

Pagal parengtą projektą tvarkomas ir inventorizuojamas senasis Kuršėnų dvaro parkas, atnaujinami želdiniai.

Kursenu dvaras1

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video