Top Baneris

Kultūros vertybių registrą nuotraukomis ir įspūdžiais pildys lankytojai

2016 vasario 18 d.
Veliuonos bažnyčia (R. Marčėnaitės nuotr.)
Veliuonos bažnyčia (R. Marčėnaitės nuotr.)
Pasidalykite straipsniu

Kultūros paveldo departamentas kviečia rašyti komentarus – atsiliepimus apie kultūros paveldo objektus techniškai atnaujintame Kultūros vertybių registre (KVR), pildyti fotobanką savo darytomis objektų nuotraukomis, dalytis objekto aprašais facebook‘e ir net reitinguoti kultūros paveldo objektus.

Prieš pusmetį atnaujintas KVR atvėrė naujų galimybių lankytojams. Jame pateikiama išsamesnė informacija apie kultūros paveldo objektus, talpinama daugiau nuotraukų, atsiveria didesnės paieškos galimybės, pateikiamas tikslesnis atstumų matavimas.

Be to, KPD tikisi, kad paveldo objektų lankytojų dėka registras praturtės nuotraukomis, darytomis įvairiais metų laikais, esant skirtingam apšvietimui, ir taip pagyvins jų pristatymą. Prie nuotraukų bus skelbiamos ir autorių pavardės.

KVR taip pat suteikia galimybę, pažymėjus kultūros paveldo objektą ir nurodžius atstumą aplink jį, rasti gretimus objektus ir pasižymėti juos maršrute. Šiuo metu registre yra pateikti keli rekomenduojami maršrutai: Piligrimų kelio Lietuvoje (Kražiai – Žemaičių Kalvarija) ir Utenos apskrities medinės bažnyčios. Sukūrę savo maršrutą, galėsite juo dalintis facebook‘e ar net pasiūlyti departamentui įtraukti į rekomenduojamus nekilnojamųjų kultūros paveldo objektų maršrutus.

Interneto adresas, jungiantis į KVR: www.kvr.kpd.lt/heritage/
Jei kyla techninių klausimų dėl KVR, kreiptis galima į Edvardą Činčį: el. p. edis@heritage.lt


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video