Top Baneris

Kultūros paveldo departamento ir LNTPA pasirašytas susitarimas leis aktyviau naudoti kultūros paveldą

2014 gegužės 2 d.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA)  ir Kultūros paveldo departamentas (KPD) balandžio 29 dieną pasirašė susitarimą dėl darnios kultūros paveldo plėtros ir aktyvesnio naudojimo. Bendras strateginis projektas skirtas kultūros paveldui aktualizuoti ir labiau pritaikyti šiuolaikinėms ekonominėms, socialinėms, švietimo ir kultūros reikmėms.

„Šiuo bendradarbiavimu siekiama įtvirtinti turto plėtotojų ir paveldosaugininkų bendradarbiavimą. KPD siekia iš paveldo konservuotojo / kontroliuotojo tapti proaktyviu paveldo vystytoju, kartu plečiant tiek  paveldo sampratos, tiek ir paveldosaugininkų kompetencijos ribas. Dabar prioritetu turi tapti saugojimas naudojant. Taip tikimės, kad paprastai sunkios derybos su paveldosaugininkais virs dialogu, konsultacijomis ir pagalba“, – sakė LNTPA direktorius Mindaugas Statulevičius.

Anot KPD vadovės Dianos Varnaitės,  susitarimo tikslas yra kultūros paveldą ne tik išsaugoti, bet ir maksimaliai pritaikyti naudojimui – visuomenės ir valstybės reikmėms.

„Kuriant sąmoningų ir savo kraštą puoselėjančių piliečių visuomenę, privalu aktualizuoti kultūrą ir tęstinumą su Lietuvos istorija. Šia strategine kryptimi Kultūros paveldo departamentas siekia tapti konsultuotojais ir prisidėti prie paveldo vystymo, plėtros taip, kad saugodami suteiktume maksimalias galimybes paveldu naudotis“, – sakė D. Varnaitė.

Planuojama, kad susitarimas padės istorinius objektus ir vietoves geriau pritaikyti šiuolaikinėms individualaus bei visuomeninio vartojimo reikmėms. Susitarimu siekiama pakeisti konservatyvų požiūrį į autentiškumo išsaugojimą ir parodyti, kad istorinis paveldas ne tik netrukdo darniai plėtrai, tačiau vienas kitą papildo ir didina nekilnojamojo turto rinkos vertę bei verslo galimybes.

Pagal pasirašytą susitarimą bent metus turėtų būti vykdomos aktyvios konsultacijos su NT plėtotojais.

Parengta pagal www.lntpa.lt


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video