Top Baneris

Kultūros įstaigos ateityje dirbs atnaujintame pastatų komplekse

2017 liepos 31 d.
ercc.lt nuotr.
ercc.lt nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Klaipėdos senamiestis taps dar gražesnis – ruošiamasi čia esančio unikalaus fachverkinės architektūros pastatų komplekso tvarkybos darbams. Planuojama sutvarkyti Bažnyčių g. 4 / Daržų g. 10, Bažnyčių g. 6, Aukštoji g. 1 / Didžioji Vandens g. 2, Vežėjų g. 4 esančius pastatus.

„Šis pastatų kompleksas – išskirtinis Klaipėdos senamiesčio akcentas. Labai svarbu ir tai, kad šiuose statiniuose įsikūrusios kultūros įstaigos, tad, sutvarkius pastatus, jie ne tik labiau puoš mūsų Senamiestį, bet ir bus sudarytos geresnės sąlygos kultūros įstaigų veiklai, o Senamiestis taps dar patrauklesnis ir gyvybingesnis“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Planuojami tvarkyti fachverkinės architektūros pastatai yra įrašyti į Kultūros vertybių registrą. Juose yra įsikūrusios Kultūrų komunikacijų centras, Lietuvos dailininkų sąjungos ir Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos skyriai, Lėlių teatras. Sykiu numatoma sutvarkyti ir greta pastatų esančius Lėlių teatro bei Menininkų kiemus. Tikimasi, jog sutvarkyti statiniai ir aplink esančios teritorijos pritrauks daugiau lankytojų, kultūros įstaigos galės didinti teikiamų paslaugų pasiūlą, gerinti jų kokybę, pokyčiai užtikrins nuolatinį kultūros paveldo objektų infrastruktūros įveiklinimą.

Preliminari projekto vertė – 1,2 mln. eurų, iš ES fondų tikimasi gauti kiek daugiau nei 1 mln. eurų, 15 proc. bendros projekto vertės turės būti finansuojama savivaldybės biudžeto lėšomis, kas sudaro apie 180 tūkst. eurų.

Klaipėdos senamiestyje esančio fachverkinių pastatų komplekso sutvarkymas yra įtrauktas į savivaldybės 2017–2019 metų strateginį veiklos planą. Didžiąją dalį rangos darbų planuojama atlikti per 2018 metus.

Klaipėdos savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video