Top Baneris

Kultūros infrastruktūros centras plečia veiklos horizontus

2020 spalio 15 d.
KIC naujaslogotipas 1
Kultūros infrastruktūros centras (KIC).
Pasidalykite straipsniu

Nuo balandžio mėnesio valstybės įmonės „Lietuvos paminklai“ darbus perėmusi biudžetinė įstaiga Kultūros infrastruktūros centras (KIC) plečia veiklos horizontus. Dabar jos darbai apims ne tik paveldo objektų išsaugojimą, restauravimą, bet ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai pavaldžių įstaigų pastatų modernizavimą bei priežiūrą.

„Esminis veiklos pokytis – naujai įsteigtas Kultūros infrastruktūros centras, kaip išduoda jo pavadinimas, užsiims ir kultūros infrastruktūros modernizavimu bei jos priežiūra. Tuo pačiu atsisakysime dalies ankstesnių VĮ „Lietuvos paminklai“ veiklų: KIC pats nebeužsiims projektavimu, bet pirks šias paslaugas“, – pasakojo apie naujosios įstaigos veiklos specifiką  KIC direktorius Šarūnas Šoblinskas.

Kultūros įstaigos galės nebesirūpinti pastatų remontu

KIC įsteigta 2020 m. balandžio 1 d. pertvarkius buvusią VĮ „Lietuvos paminklai“.

Pagrindinės KIC veiklos sritys: paveldotvarkos programų įgyvendinimas ir kultūros infrastruktūros modernizavimas.

Paveldotvarkos programų įgyvendinimo sritis mažai pasikeitė nuo to, ką darė VĮ „Lietuvos paminklai“ – KIC ir toliau tęs ankstesnę veiklą. Esminis, naujosios įstaigos vadovo jau minėtas pasikeitimas – KIC pats nedarys projektavimo darbų ir neteiks su tuo susijusių paslaugų, o kaip užsakovas pirks šias paslaugas iš tiekėjų. Tikimasi, kad šie pasikeitimai leis suaktyvinti paveldotvarkos projektavimo paslaugų rinką, užtikrinti maksimalią konkurenciją, o projektavimo valdymas bus patikėtas daugelio metų patirtį sukaupusiems KIC darbuotojams.

Su tuo susiję planuojami KIC struktūros pokyčiai – nuo spalio 22 d. Projektų valdymo tarnyba (iki šiol buvęs Projektų valdymo skyrius) veiks kaip savarankiškas padalinys, bendradarbiaudamas su Techninės priežiūros ir Projektavimo valdymo tarnybomis. Pastaroji tarnyba ne tik padės koordinuoti paveldotvarkos projektus, bet imsis ir kultūros infrastruktūros modernizavimo darbų. Beje, jei ką domina tokia veikla, gera proga rimtai apie tai pagalvoti, nes KIC kaip tik ieško projektų valdymo specialistų.

Ką šios permainos reiškia? Iki šiol kiekviena kultūros įstaiga atskirai, savarankiškai įgyvendindavo investicijų projektus, dabar jie bus sutelkti vienoje įstaigoje – KIC. Taigi kultūros įstaigų vadovai galės išvengti šių jiems nebūdingų darbų.

„Labai tikimės, kad įgyjama patirtis ir institucinė atmintis leis pasiekti profesinių aukštumų ir maksimaliai efektyviai panaudoti šiems darbams skiriamas valstybės biudžeto lėšas“, – įvardijo dar vieną šių pokyčių privalumą Š. Šoblinskas.

KIC, kultūros ministrui pavedus, nuo kitų metų taip pat pagelbės kultūros įstaigoms prižiūrėti jų valdomus pastatus, konsultuos ir padės planuoti bei organizuoti remonto darbus, kurių reikės gerai šių pastatų būklei palaikyti.

KIC veiklos permainas atspindi naujas logotipas

Naują KIC veiklą apibūdins ir naujas logotipas, tik ką pasirodęs KIC dokumentuose, darbuotojų vizitinėse kortelėse.

„Pagrindinė Kultūros infrastruktūros centro funkcija – rūpestis paveldo ir kultūros pastatais, jų infrastruktūra, technine būkle. Man čia svarbiausias pasirodė žodis „rūpestis“. Taigi logotipas sudarytas taip, kad vieni jame matys raidžių KIC kompoziciją, kiti – angelą arba globėją, pasirengusį padėti:  C raidė reprezentuoja angelo sparną arba globėjo rankas, „i“ – figūros koja, i taškas – galva“, – komentavo naujojo logotipo reikšmę jo autorius Marius Žalneravičius, Vilniaus dailės akademijos Grafinio dizaino katedros docentas.

Įdomiausias naujienas sužinokite pirmieji – „Statyba ir architektūra“ Facebook puslapyje:Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video