Top Baneris

Kulautuvos bendruomenė ruošiasi bažnyčios statyboms

2017 vasario 3 d.
Bažnyčios projekto vizual.
Bažnyčios projekto vizual.

Kulautuvos bendruomenei viešai pristatytas Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčios projektas. Architektų grupės vadovas Darius Jakubauskas aiškino, kad šventovė bus pastatyta ant 2012 metais sudegusios bažnyčios pamatų, vaizdingame pušyne.

Bažnyčia suprojektuota kryžiaus formos ir orientuojama prisilaikant senųjų tradicijų – pagrindinė jos ašis bus nukreipta iš rytų į vakarus.

Sklype išlikusi medinė varpinė, prie kurios formų derės ir naujosios bažnyčios architektūra. D. Jakubauskas tvirtino, kad šešiakampė stogo konstrukcija padės tikintiesiems susitelkti arčiau altoriaus ir užtikrins gerą akustiką. Bažnyčios siluetas užbaigiamas šviesos bokštu–karūna, simbolizuojančia Švč. Mergelės Marijos karūnavimą.

Bažnyčios choras įsikurs specialiame balkone. Šoninėse navose suprojektuota koplyčia ir krikštykla, pagrindinėje ašyje – altorius, šalia – sakykla ir kunigų sėdės. Planuojama įrengti dvi zakristijas: viena bus skirta kunigams, kita – vaikams. Bažnyčios grindims bus naudojamos deginto ir šlifuoto akmens juostos, sienų apdailai – natūrali mediena.

Šventovė bus pritaikyta ir neįgaliesiems. Joje bus maždaug pusantro šimto sėdimų vietų.

Bažnyčios projekto vizual.

Pristatymo metu kai kurie kulautuviškiai pasigedo modernesnių sprendimų. Architektas Aidas Kalinauskas turėjo pastabų dėl statinio estetikos, o Rimvydui Paliui suprojektuota bažnyčia pasirodė panaši į cerkvę.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas bendruomenę informavo ir apie kitus apie Kulautuvoje planuojamus darbus. Pavasarį turėtų prasidėti gatvių asfaltavimas. Savivaldybė veda derybas su Kauno klinikų vadovais dėl netoli naujosios Kulautuvos reabilitacijos ligoninės esančio apleisto pastato perėmimo. Rekonstravus šį pastatą, jame galėtų įsikurti laisvalaikio salė, biblioteka, seniūnija, kavinė.

Kulautuvos karjere pavasarį turėtų atsirasti vandenlenčių parkas, lauko kavinė ir kitos pramogos.

Kulautuviškiai nekantriai laukia ir Vyriausybės sprendimo dėl kurortinės teritorijos statuso suteikimo.

Kauno r. savivaldybės nuotr.

Komentarai