Top Baneris

KTU moderzniuos beveik pusę savo bendrabučių

2020 gegužės 19 d.
ktu
Pasidalykite straipsniu

Šalies studentams nuolat besiskundžiant atgyvenusiu universitetiniu būstu bei požiūriu į jį, KTU užsibrėžė per penkerius metus modernizuoti 5 12 turimų bendrabučių. Pirmasis naujam gyvenimui bus prikeltas Kaune, Gričiupio g. 13, stovintis dvylikaaukštis.

Kauno technologijos universiteto (KTU) sprendimas pradėti rekonstruoti bendrabučius – ne naujovė Vakarų Europoje, kur studentai jau senokai gyvena moderniuose, visus šiuolaikinio jaunimo poreikius atliepiančiuose, būstuose.

Tikisi valstybės paramos

Pasak Kauno technologijos universiteto rektoriaus Eugenijaus Valatkos, šiandien sovietinis bendrabučių palikimas – bendra visos šalies švietimo sektoriaus problema.

„Problema akivaizdi ir ją ėmėmės spręsti. Nuo to, kokiomis sąlygomis gyvena studentas, priklauso ne tik jo savijauta, bet ir pasiekimai moksle. Studijos, egzaminai, pasiruošimas jiems kelia daug streso, o jei studentui po paskaitų net nesinori grįžti į savo kambarį, nes ten nejauku, tai tikrai nėra gerai“, – apie esamą situaciją kalbėjo rektorius.

Jo teigimu, šis didelis projektas yra dalis KTU vizijos akademinį gyvenimą ir bendruomenę dar labiau koncentruoti Studentų miestelyje. Čia universitetas turi ne tik istorinius, tačiau ir naujus pastatus: „Santakos“ slėnį, kylantį bene moderniausią šalyje laboratorijų centrą M-LAB bei planuojamą naują daugiafunkcinę biblioteką.

„Studento būsto srityje mes akivaizdžiai atsiliekame nuo kitų Europos, pasaulio kaimynų. KTU yra pasaulinio lygio ECIU konsorciumo dalis, tad tikrai turime puikių pavyzdžių, norime į juos lygiuotis ir girdime, ko reikia mūsų studentams“, – pabrėžė E. Valatka.

Naujieji kambariai 1

Pasak jo, dalį modernizacijai reikalingų pinigų KTU gavo pagal Vyriausybės programą pardavę nenaudojamus universiteto pastatus.

„Žinoma, didžiausias noras būtų modernizuoti visus turimus bendrabučius, tačiau tam universitetui neužtektų lėšų. Visų KTU bendrabučių modernizacija atneštų didelę naudą ir miestui. Juk į mūsų bendrabučius, jei tik turime laisvų vietų, priimame gyventi ir kitų universitetų studentus. Deja, be valstybės ir Vyriausybės paramos šis noras gali ir telikti svajone“, – pabrėžė rektorius.

Įsiklausė į studentų pageidavimus

Pirmasis pokyčių sulauks Kaune, Gričiupio gatvėje, stovintis vienas iš trijų dvylikaaukščių KTU bendrabučių – jau yra rengiamas jo modernizacijos projektas. Preliminari šio projekto vertė – apie 3 mln. eurų, o darbai, jei nekils kliūčių, turėtų būti pabaigti 2021 metais.

Tai nebus tik segmentuota kurios nors bendrabučio dalies renovacija – parengtas projektas apims pastato interjero, eksterjero ir lauko aplinkos modernizavimą.

Pasak KTU Turto valdymo ir administravimo departamento direktoriaus Svajūno Jakučio, rengiant šį projektą buvo daug bendrauta su studentais, o prioritetais laikyti jaunimo būsto funkcionalumas ir kokybė.

„Kalbėjomės su studentais ir jie aiškiai pasakė, kad labiausiai norėtų vienviečių kambarių – tokių, kokius jau senokai turi studentai Vakarų Europoje, tad taip ir nuspręsta daryti. Nedidelė dalis kambarių bus dviviečiai, kur galės gyventi studentų poros. Kambariuose studentai neras, kaip senais laikais buvo įprasta, sugrūstų keturių-penkių stalų“, – skirtumus vardijo S. Jakutis.

Pastato išorė

Viename 385 kv.m. tipiniame bendrabučio aukšte numatoma įrengti keturių tipų kambarių blokus, kurie bus vienviečiai ir dviviečiai, laiptines, balkonus, bendrą virtuvę, poilsio erdvę.

KTU bendrabutyje gyvenantis universiteto Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto magistrantas Aurimas Garbus pritaria, kad šiandien bendrabučių modernizacija yra būtina.

„Jau daug metų esu bendrabučio gyventojas. Dalis jų yra tikrai senos statybos, tad bet kokią modernizaciją tiek aš, tiek, manau, kiti studentai vertintų palankiai. Studento poreikiai su kiekvienais metais tik didėja. Mums reikalinga asmeninė erdvė, tad, manau, tikrai yra išauges vienviečių kambarių poreikis. Be abejo, tikrai norisi gyventi gražioje, jaukioje aplinkoje“, – pasakoja A. Garbus.

Jis džiaugėsi, kad projekte yra atsižvelgta į studentų laisvalaikį. „Tikiuosi po modernizacijos būsiu pakviestas pasisvečiuoti, nes esu paskutinio kurso studentas“.

Naujieji kambariai 2

Spalvos pagal istorinius KTU pastatus

Atsižvelgiant į šiandienos studento poreikius, kiekviename bendrabučio aukšte planuojama įrengti bendrą virtuvę su skirtingos paskirties zonomis: mokymosi, kino teatro su amfiteatru, ir kitomis.

Vykdant projektą numatyta keisti visus pastato langus, atnaujinti liftus, apšiltinti ir pakeisti stogo dangą. Pastato fasadų modernizavimo koncepcijoje bus išlaikoma esama pastato fasadų struktūra, juos numatyta apšiltinti. Apdailai pasirinktos kelios skirtingų charakteristikų medžiagos bei spalvos pagal KTU istorinių pastatų analizę bei logotipo spalvas.

Taip pat numatyta atnaujinti sklypo prieigas: bus modernizuojamos ir atnaujinamos kelių, takų dangos, numatomos kelios naujos takų jungtys, išplečiamos esamos automobilių stovėjimo aikštelės, suformuojama lauko treniruoklių zona prie esamos krepšinio aikštelės. Sklype numatoma įrengti naujus suoliukus su apšvietimu.

Nors šią vasarą tolimesnis studentų apgyvendinimas Gričiupio g. esančiame bendrabutyje dėl modernizacijos nebus galimas, jiems bus pasiūlyta galimybė pasirinkti sau tinkamą vietą kituose bendrabučiuose, kur, prieš apgyvendinant, planuojama atlikti neeksploatuojamų kambarių remonto darbus.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video