Top Baneris

KTU modernizuoja studentų bendrabučius

2023 gegužės 15 d.
341386
A. Ufarto/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Rekonstravęs vieną universiteto bendrabutį, Kauno technologijos universitetas (KTU) toliau modernizuoja turimus gyvenamosios paskirties pastatus. Siekiant sukurti šiuolaikišką, studento poreikius atitinkančią gyvenamąją aplinką, šiuo metu ruošiami dar kelių KTU bendrabučių rekonstrukcijos projektai.

„KTU 2021–2025 veiklos plane numatyta, kad iki 2025 m. bus parengta šešių universiteto bendrabučių rekonstrukcijos koncepcija bei paruošti rekonstrukcijos projektai. Tarp numatytų modernizuoti bendrabučių – trys dvylikaaukščiai ir Vydūno alėjoje esančių penkiaaukščių pastatų kompleksas“, – sako KTU Studentų reikalų departamento direktorė Kristina Skučienė.

Renovuotas senas bendrabutis – dabar modernus ir šiuolaikiškas

Atsižvelgdamas į šiandienos studentų poreikį gyventi ir mokytis šiuolaikiškose erdvėse, KTU dar 2020-aisiai pradėjo 10-ojo bendrabučio (Gričiupio g. 13, Kaunas) atnaujinimo darbus.

Atnaujintame daugiau nei 4,8 tūkst. kv. metrų ploto bendrabutyje – 137 vienviečiai ir 61 dviviečiai kambariai, kuriuose telpa 259 studentai. Sprendimą rinktis tokio tipo bendrabučio išplanavimą nulėmė turima patirtis kituose universiteto bendrabučiuose – tarp studentų populiariausi yra vienviečiai ir dviviečiai kambariai. Kambariai suskirstyti blokais, kuriuose gyvenantys studentai naudojasi blokui skirtu prieškambariu, virtuvėle ir sanitariniu mazgu.

„Pirmasis rekonstruotas universiteto 10-asis bendrabutis duris gyventojams atvėrė 2022 metų pabaigoje. Tai modernus ir šiuolaikiškas bendrabutis, kuriame erdvės suplanuotos taip, jog poilsio ir mokymosi aplinka yra individuali, o bendravimo, laisvalaikio ir valgymo zonos – bendros“, – tikina K. Skučienė.

Rengiant bendrabučio modernizacijos projektą diskutuota su universiteto Studentų atstovybės nariais, kurie pasisakė už tokius bendrabučio kambarius, kuriuose galima turėti daugiau asmeninės erdvės.

Kiekviename bendrabučio aukšte įrengtos bendro naudojimo virtuvės su atviro tipo ar atitvaru atskirta inovatyvia valgomojo erdve, pritaikyta įvairiapusiam laisvalaikio leidimui. Čia studentams pastatyti minkštasuoliai, stalai su baro kėdėmis ar laiptuotas amfiteatras kino filmų žiūrėjimui.

Bendrabutyje įrengta automatinė praeigos kontrolė (kuomet gyventojai ar svečiai į pastatą įeina tik su leidimais), yra papildomų paslaugų erdvės – dviračių ir paspirtukų, taip pat daiktų saugyklos, skalbyklos bei džiovyklos zonos.

Susidūrė su iššūkiais

Pasak KTU Infrastruktūros vystymo skyriaus vadovo Gražvydo Visocko, vykdant KTU 10-ojo bendrabučio rekonstrukcijos darbus buvo susidurta su tam tikrais iššūkiais. Pirmiausia, reikėjo atsižvelgti į Lietuvos Respublikos įstatyminę bazę, pagal kurią bendrabučiai priskiriami prie gyvenamosios paskirties pastatų. Be to, bendrabutyje buvo įrengti nauji technologiniai sprendimai, tad jų eksploatavimas kėlė įvairių klausimų. 

„Kadangi tai nebuvo naujos statybos rūšis, o pastato pagrindiniai rodikliai (gabaritai plane, aukštingumas, aukštis, tūris) nebuvo keičiami, teko nemažai padirbėti su architektais, bendruomene (tiek KTU dirbančių specialistų, tiek KTU studijuojančių studentų), analizuoti Lietuvos Respublikos teisės aktus, kad visi poreikiai būtų sutalpinti į dvylika bendrabučio aukštų“, – sako KTU Infrastruktūros vystymo skyriaus vadovas.

Modernizuojamas antrasis pastatas

Šiuo metu jau vyksta antrojo dvylikaaukščių bendrabučių komplekso – 11-o bendrabučio (Pašilės g. 37, Kaunas) – pirmasis modernizacijos etapas, kurio metu yra remontuojamas bendrabučio fasadas.

„Rekonstruojant pirmąjį bendrabutį pasirinktas procesas kuomet ir interjero, ir eksterjero darbai vykdyti vienu metu, o remonto pradėti visiškai uždarius bendrabutį, t. y. išsikėlus visiems gyventojams. Antrasis bendrabutis rekonstruojamas palaipsniui – eksterjero remonto darbai vykdomi bendrabutyje vis dar gyvenant studentams“, – sako K. Skučienė.

Anot jos, nors bendrabučio gyventojai patiria minimalių nepatogumų dėl vykdomų fasado remonto darbų, bet rekonstrukcijos darbus įgyvendinant etapais sutrumpinamas laikas, kuomet bendrabutis visai uždarytas. 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video