Top Baneris

Kretingos dvare – atkurtas istorinis fontanas

2016 rugpjūčio 15 d.
A. Darongausko nuotr. (2009 m.)
A. Darongausko nuotr. (2009 m.)
Pasidalykite straipsniu

Kas ketverius metus vykstanti Kretingos dvaro šventė šįmet ypatinga: kone dešimtmetį Kretingos muziejaus darbuotojų puoselėta idėja atkurti parko fontanus pažingsniui realizuojama. Lankytojams šventės metu pristatytas pagal 1895 metais darytą nuotrauką atkurtas fontanas ir jo viduryje buvusi bronzinė skulptūra.

Vienas pagrindinių dvaro fontanų atkurtas dar 2009 metais, o dabar – ir viduryje fontano stovėjusi bronzinė 1,62 metro aukščio alegorinė antikinės moters skulptūra, laikanti trykštančią skėčio pavidalo vandens srovę.

Archeologai, ištyrę buvusio fontaną vietą, rado XIX a. pab. – XX a. pr. fontano baseino pamatus su dugno liekanomis ir mūrinę vandentiekio sklendės (vandeniui užsukti) šachtą.

fontanas kretingos dvare 2

J. Kanarsko nuotr. (2006 m.)

Bronzinę fontano skulptūrą „Mergaitė su vandens skėčiu“ atkūrė skulptorius restauratorius Vytautas Baranskas.

Žinoma, kad Kretingos dvaro parke Juozapo Tiškevičiaus rūpesčiu buvo įrengti penki fontanai su skulptūromis, dar vienas – žiemos sode. Centrinis fontanas buvo gėlynų viduryje, nuo jo takai vedė prie kitų keturių fontanų, buvusių pakraščiuose.

Per karus ir pokario metais parko reprezentacinėje dalyje fontanų vietoje pastatyti bendrabučiai, elektros skydinė, mokykla, įrengta sporto aikštelė.

Muziejaus darbuotojai viliasi, kad ateityje pavyks atkurti ir likusius fontanus.

fontanas kretingos dvare 3

P. Mongirdaitės nuotr. (1890 m.)

Pagal Kretingos muziejaus ir Kretingos krašto enciklopedijos inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video