Top Baneris

Kraštovaizdžio architektai rinksis Rietave

2016 rugpjūčio 4 d.
Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus nuotr.
Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Rugpjūčio 11–20 dienomis Rietave vyks Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos (LKAS) su partneriais organizuojamas tapybos, fotografijos ir kraštovaizdžio architektūros pleneras „Genius loci – vietos matymas 2016“. Šiuo renginiu bus tęsiama kūrybinio bendradarbiavimo tarp kraštovaizdžio architektų ir dailininkų tradicija, prancūzo parkų architekto Eduardo Andre klubo Lietuvoje iniciatyva pradėta dar 2005 metais Užutrakio, Lentvario ir kituose istoriniuose parkuose.

Šįkart planuojama dešimčiai dienų įsikurti unikalioje Rietavo dvaro parko aplinkoje, kur plenero dalyviai pastabiu žvilgsniu ieškos esminių vietovės estetikos apraiškų, fiksuos jas paveiksluose, teiks savo įžvalgas ir sprendinių pasiūlymus. Plenero metu bus organizuojami susitikimai su vietos valdžios atstovais, kultūros įstaigų darbuotojais, visuomene. Tikimasi išgirsti ir aptarti Rietavo miestui labiausiai rūpimus viešųjų erdvių tvarkymo klausimus – taip dalyviai susikurs plenero uždavinių gaires, užmegs diskursą su Rietavo miesto ir savivaldybės bendruomene. Jau sulaukta Rietavo savivaldybės mero Antano Černeckio ir administracijos, Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus, reorganizuojamos Žemaitijos kolegijos specialistų dėmesio.

LKAS plenere dalyvaus tapytojai Aldona Dobrovolskienė, Viktoras Binkis ir Valdas Stupak, fotografas Ričardas Šileika, kraštovaizdžio architektai Goda Characiejienė, Indra Bieliūnaitė, Vaiva Deveikienė, Žydrūnė Stuopelytė, Karolis Grušas, Egidijus Vidrinskas ir kiti – viso 12 dalyvių. Jie pasiners į gamtos ir kultūros paveldo sąveikos su jį supančiu ar prie jo besiglaudžiančiu miestu paieškas. Tikimasi sulaukti kultūros paveldo apsaugos ir muziejų specialistų, kolegų kraštovaizdžio architektų dėmesio ir viešnagių.

Per dešimt dienų sukurti tapybos darbai, fotografijos, piešiniai, architektūriniai eskizai bus eksponuojami pasiūlytoje salėje. Platesnei diskusijai apie gamtos ir kultūros paveldo tvarkymą ir plenero rezultatams pristatyti organizuojamas seminaras „Istorinio parko ir miesto sąveika – gerosios praktikos eskizas“. Seminaro programą ir kvietimą rasite čia.

Seminaro pabaigoje – plenero darbų parodos atidarymas, jo metu savo pagrindines menines ir architektūrines įžvalgas plenero dalyviai pristatys vietos bendruomenei ir svečiams.

Registracija el. paštu: lkasforumas@gmail.com iki 2016 m. rugpjūčio 17 d.

Kontaktinis asmuo informacijai ir registracijai Indra Bieliūnaitė tel. +370 65 281174


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video