Top Baneris

Konkursas – „Žalioji banga. Urbanistinės idėjos Lietuvai”

2022 spalio 24 d.
Konkurso tikslas
Pasidalykite straipsniu

Architekte, ar nori pažinti ir naujai atrasti medį, kaip universalią medžiagą? Kurk šiltą ir įvairialypę struktūrą konkurse

Konkursas – „Žalioji banga. Urbanistinės idėjos Lietuvai”

Kviečiame architektus ir architektūros įmones bei studentus dalyvauti konkurse, rengiant kvartalo renovaciją bei konversiją naudojant medinę renovaciją.

 

Tai antrasis SA.lt organizuojamas konkursas, šį kartą skirtas Elektrėnų savivaldybės erdvių konversijai ir plėtrai. Šiuo projektu yra siekiama paskatinti tvarią Lietuvos miestų urbanistinę plėtrą, paremtą ES Žaliojo kurso įpareigojimais, padėti Elektrėnų savivaldybei pritraukti jaunus specialistus į regionus, siūlant jiems patrauklius būstus ir kvartalus gyvenimui ir nubrėžti artimiausius tvaraus vystymosi savivaldybėje tikslus.

Kodėl – medinė renovacija?

Renovacijos banga viena iš pagrindinių Europos Žaliojo kurso gairių. Tuo pačiu apjungiant medinius.

Kurkime naują kokybę, statykime greitai: dauguma medinės renovacijos elementų paruošiami gamyklose, mažėja klaidų rizika, išvengiama šlapių procesų.

Konkurso tikslai:

Atskleisti renovacijos iš inžinerinės medienos ir surenkamų elementų, kuomet jie gaminami ir surenkami gamyklose, taip trumpinant statybų laiko trukmę, privalumus.

Skleisti tvariųjų pastatų idėjas ir sukurti sprendimą, kuris parodytų renovacijos naudojant medinius komponentus vystymo galimybes mūsų šalyje. Konkursantų projektai turėtų parodyti kryptį, kaip spręsti būsto poreikio problemastvariai, ekonomiškai.

Konkurso trukmė:   2022 10 19 – 2023 03 01

 

Registracija į konkursą vyksta iki lapkričio 15 d. paštu: konkursas@sa.lt

1-ąją vietą užėmusi komanda pelnys 2000 Eur piniginį prizą ir 2 psl. publikaciją „Statyba ir architektūra“ žurnale ir portale bei „Statyba ir architektūra“ sertifikatą.

2-ąją – 1000 Eur piniginį prizą ir publikaciją bei sertifikatą.

3-iąją – 500 Eur piniginį prizą ir publikaciją bei sertifikatą.

 

Konkurse laimėjusį projektą Elektrėnų savivaldybė ketina įgyvendinti.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video