Top Baneris

Žada taupų gyvenimą

2013 vasario 28 d.
Pasidalykite straipsniu

Nekilnojamojo turto bendrovė „Hanner“ įgyvendina jau penktą kvartalo „Bajorų kalvos“ etapą, kurį pristato Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos konkursui „Už darnią plėtrą“. Šis statybų etapas nuo įgyvendintų skiriasi tuo, kad statytojai žada energiškai efektyvesnius būstus, negu yra įrengti iki šiol. Vienas pastatas įvertintas B energinio naudingumo klase, kitas – net A.

Anot projekto įgyvendintojų, energinius išteklius – apie 30 proc. šildymo išlaidų – pirmiausia mažina kiekviename bute įrengta mechaninė vėdinimo sistema su rekuperacija, kuri kartu užtikrina optimalią patalpų drėgmę. Šilumą turėtų padėti taupyti ir įstiklinti balkonai, kuriems naudoti stiklo paketai su plastikiniu rėmeliu – jie praleidžia kur kas mažiau šalčio nei metalinis rėmelis. Papildomai buvo apšiltinti vidiniai butų langų angokraščiai.

Taupydami sklypo plotą daugiabučių statytojai dažnai įrengia požemines automobilių stovėjimo vietas po gyvenamuoju namu. Penktame „Bajorų kalvų“ etape tokio sprendimo atsisakyta siekiant nepatirti šilumos nuostolių. Daugiaaukštė automobilių stovėjimo aikštelė įrengta atskirai. Nors po namais yra rūsys, jis neturi sąsajos su lauku, todėl šilumos nuostolių pirmo aukšto gyventojai neturėtų patirti. O elektros energiją leis taupyti laiptinėse sumontuotos LED lemputės.

Pagrindinis uždavinys įgyvendinant penktą „Bajorų kalvų“ etapą – pastatyti šiltą, ekonomišką ir energiškai efektyvų būstą. Išorinėms namo bei esančioms tarp butų pertvaroms pasirinktos silikatinės plytos. Išorės sienos apšiltintos 18 centimetrų storio putų polistireno sluoksniu. Statytojai taip pat teigia ypatingą dėmesį skyrę langams bei jų montavimui. Kiek realiai pavyksta sutaupyti energijos įdiegus novatoriškus sprendimus, statytojai dar negali pasakyti – monitoringas neatliktas.

„Bajorų kalvų“ gyventojai turėtų džiaugtis gana vaizdingu kraštovaizdžiu ir sutvarkyta aplinka. Prie namų išsaugoti daugiamečiai medžiai, vidiniai kiemai primena mažus parkus. Čia įrengtos ir vaikų žaidimų aikštelės, poilsio zonos, fontanas. Siekiant, kad gyventojai jaustųsi jaukiai ir saugiai, vidinis namų kiemas yra uždaras ir turi rakinamus vartelius. Automobiliai vidiniame kieme nėra statomi – taip ir saugiau, ir oras prie namų gaivesnis.

Ilgaamžiai yra ir terasų aptvėrimai, pagaminti iš nerūdijančiojo plieno. Juos „Bajorų kalvų“ daugiabučiams gamino ir montavo bendrovė „Nordus grupė“.

Daugiabučiai dengti bendrovės „Mida LT“ bitumine ritinine stogų danga. Naudoti du aukštos kokybės prilydomosios bituminės dangos sluoksniai: apatiniam MIDA UNIFLEKS PV S3s, viršutiniam – MIDA UNIFLEKS PV S4b. Danga atitinka visus nustatytus reikalavimus, yra patvari ir ilgaamžė.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video