Top Baneris

Skulptūrų idėjos konkursui „Kauno akcentai“ nenuvylė kokybe (1)

2018 kovo 9 d.
Mykolas Svirskis. Idėja „Kėdės“.
Mykolas Svirskis. Idėja „Kėdės“.
Pasidalykite straipsniu

Trečius metus iš eilės vykstančio idėjų konkurso „Kauno akcentai“ pirmojo kvietimo rezultatas – trisdešimt penkios kauniečių idėjos. Pirmuoju etapu tradiciškai visiems kūrybiškiems žmonėms buvo siūloma teikti idėjas skulptūroms, kurios galėtų puošti Kauno viešąsias erdves.

Idėjas skulptūroms buvo galima siūlyti visoms Kauno viešosioms erdvėms, nors didžiausią dėmesį buvo rekomenduojama atkreipti į miesto centrą. Didžioje paraiškų dalyje siūloma puošti Kauno Naujamiestį ir Senamiestį, taip pat pateikta idėjų Ramybės parkui, Dainių slėniui, Pelėdų kalnui, Kauno autobusų ir geležinkelio stočių prieigoms.

„Siūlomų darbų temos labai įvairios: nuo kasdienių reiškinių įprasminimo, parodant juos šiek tiek neįprasta rakursu, iki valstybei ir tautai aktualių klausimų, valstybės šimtmečio atkūrimo tema. Taip pat yra darbų, skirtų įamžinti miestui nusipelniusių garsių žmonių – Arvydo Sabonio, Stasio Povilaičio, atminimą“, – sakė konkurso vertinimo komisijos pirmininkas, Miesto planavimo ir architektūros skyriaus atstovas Algimantas Sprindys.

Paraiškose darbų amplitudė svyruoja nuo tradicinės monumentaliosios iki modernių skulptūrų. Pagrindiniai akcentų vertinimo kriterijai: originalumas, dermė su supančia aplinka, estetiškumas, skulptūros patvarumas ir ilgaamžiškumas bei ekonominis pagrįstumas.

„Nors pateiktų darbų vertinimo procedūros dar vyksta, tačiau jau dabar galime užtikrintai pasakyti, kad šiemet skulptūros srities „Kauno akcentų“ konkurso etapas maloniai nustebino tiek darbų gausa, tiek pateiktų darbų kokybe. Komisijai teks išties nelengvas darbas atrinkti favoritus, nes didžioji dalis pateiktų darbų yra profesionalūs ir savaip įdomūs“, – teigė Kultūros paveldo skyriaus vedėjas Saulius Rimas.

Susipažinti su idėjų konkursui „Kauno akcentai“ pateiktomis skulptūrų idėjomis galima interneto svetainėje akcentai.kaunas.lt.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • kietas

    2020-04-03, 21:32  

    kietai

Rekomenduojami video