Top Baneris

Kol kas vienintelis toks pasaulyje: surenkamas stadionas iš jūrinių konteinerių

2022 gruodžio 1 d.
974Stadium03
Foto - „Fenwick Iribarren Architects“
Pasidalykite straipsniu

Spalvingi jūriniai konteineriai ir modulinė plieninė konstrukcija – tai pagrindinės vieno iš Kataro stadionų, kuriame šiuo metu vyksta pasaulio futbolo čempionatas, medžiagos.

Stadioną, dar žinomą „Stadionas 974“  vardu suprojektavo ispanų studija „Fenwick Iribarren Architects“  kartu su statybos inžinerine kompanija „Schlaich Bergermann Partner“  ir inžinerinių konsultacijų bendrove „Hilson Moran“ .

44 000 vietų stadionas stovi netoli Dohos uosto ir Hamado tarptautinio oro uosto.

Portada04

Tai pirmasis FIFA pasaulio futbolo čempionatų istorijoje visiškai išardomas stadionas. Šio architektūros objekto pagrindiniai architektūros elementai – plieno konstrukcija ir integruoti ir pertvarkyti jūriniai konteineriai. 

Pasibaigus 2022 metų pasaulio futbolo čempionatui stadioną bus galima išardyti ir vėl surinkti naujoje vietoje arba pertvarkyti į keletą mažesnių objektų.

Pavadinimą stadionui pasufleravo jo statybai panaudotų jūrinių konteinerių skaičius. Įdomu ir tai, kad skaičius 974 taip pat yra šalies tarptautinis kodas.

Stadiono forma, tarpai tarp sėdynių ir lokacija (stadionas yra netoli jūros) užtikrino natūralų vėdinimą, todėl stadione buvo atsisakyta dirbtinio vėsinimo.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video