Top Baneris

Koks likimas laukia istorinio elingo?

2017 sausio 19 d.
Eimanto Chachlovo nuotr.
Eimanto Chachlovo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kokiai veiklai pritaikyti bendrovės „Klaipėdos laivų remonto“ teritorijoje esantį unikalų, į kultūros vertybių registrą įtrauktą vienintelį Baltijos šalyse esantį elingą, viešojoje erdvėje ir kabinetuose diskutuojama jau ne vienerius metus.

Teritorijos valdytojų iniciatyva rengiama oficiali diskusija, skirta galimam elingo ir slipo (laivų iškėlimo įrenginio) pritaikymui ir panaudojimui.

„Klaipėdos laivų remonto“ vadovas Alvydas Butkus teigia, kad Europoje esama įvairios patirties, kaip tvarkomi panašios paskirties objektai, ir iš jos reikėtų atsirinkti geriausius pavyzdžius.

Į diskusiją pakviesti žinomi mokslininkai – prof. Vladas Žulkus, dr. Jonas Genys ir kiti, kurie sutiko pasidalyti patirtimi, kaip būtų galima panaudoti šiandienos poreikiams daug metų turimą elingą su slipu, išsaugant jų istorinę vertę.

Iki šiol sulaukta siūlymų elingą paversti miesto terasa, uždengus stogą ir įstiklinus sienas sukurti erdvę masiniams renginiams ir laivybos muziejui, pritaikyti automobilių garažams, istorinių laivų, mažųjų laivų, jachtų, valčių, katerių restauravimo, remonto ir, galbūt, net statybos dirbtuvėms. Tiesa, atsirado ir siūlančiųjų išbraukti elingą iš saugomų objektų sąrašą. Paveldosaugininkai nė nesileidžia į kalbas.

Sausio 24 d. 14 val. atvykus prie šio objekto bus galima jį apžiūrėti.

Diskusijos pradžia 14.30 val. Klaipėdos pilies uosto salėje, Priešpilio g., 4.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video