Top Baneris

Kokios ateities linkime Kuršių nerijai?

2016 kovo 6 d.
architektūrinis įvykis
Rusnės Marčėnaitės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Aplinkos ministerija (AM) kviečia visuomenę aktyviai įsitraukti į viešą diskusiją apie Lietuvą visame pasaulyje garsinančios Kuršių nerijos ateitį. Diskusija jau prasidėjo praėjusią savaitę Nidoje, kur AM iniciatyva susirinkę per septynias dešimtis valstybės ir savivaldos institucijų, įvairių organizacijų, visuomenės ir vietos bendruomenių atstovų dvi dienas svarstė, ginčijosi ir ieškojo tinkamiausių būdų Kuršių nerijos vertybėms išsaugoti.

„Konfliktų ir nepasitikėjimo laikotarpį turėtų keisti bendradarbiavimu grįstas darbas, – sakė Aplinkos ministerijos Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio departamento direktorius Vidmantas Bezaras. – Todėl viešą diskusiją tęsime. Dar šį mėnesį ji bus surengta Klaipėdoje ir Nidoje“.

Kuršių nerija 2000 metais buvo įrašyta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, todėl ji turi būti saugoma ne tik pagal nacionalinius, bet ir tarptautinius teisės aktus. Vienas iš techninių reikalavimų – parengti šios Pasaulio paveldo objekto statusą turinčios vietovės valdymo planą.

Kuršių nerijos valdymo planą rengia AM sudaryta tarpinstitucinė darbo grupė. Jis rengiamas remiantis Kuršių nerijos išskirtinės visuotinės vertės aprašu, kurį 2014 metais patvirtino UNESCO Pasaulio paveldo komitetas.

Visuomenės pasiūlymų, vizijų ir lūkesčių dėl Kuršių nerijos valdymo plano laukiama elektroniniu paštu dalia.gudaitiene@am.lt.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video