Top Baneris

Kokie valstybei priklausę pastatai perleisti verslui?

2017 sausio 9 d.
„Radvilų valdos“. Turto banko nuotr.
„Radvilų valdos“. Turto banko nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Praėjusiais metais rekordinis skaičius valstybei nebereikalingų, pasenusių, nusidėvėjusių, tačiau ypač patraukliose didmiesčių teritorijose esančių pastatų sulaukė naujų šeimininkų. Valstybės turtą valdantis Turto bankas skaičiuoja, kad 2016-aisiais pardavė turto už daugiau nei 33 mln. eurų – 3,3 karto daugiau nei 2015 metais, kuomet sandorių suma siekė 10 mln. eurų, skelbiama Turto banko pranešime.

Už valstybinės žemės sklypus, priskirtus savivaldybių valdomiems objektams, gauta 2,7 mln. eurų – tai daugiau nei šešis kartus daugiau, palyginti su 2015-aisiais, kuomet sandorių suma siekė 441 tūkst. eurų.

„Praėjusieji metai buvo patys sėkmingiausi įmonės istorijoje. Rinkai pasiūlėme ne vieną patrauklų objektą ne tik sostinėje, bet ir Kaune, Klaipėdoje. Daugiausia tai – valstybės funkcijoms vykdyti nebereikalingi seni ir nusidėvėję pastatai, kurių vietoje iškils nauji modernūs biurai, gyvenamųjų namų kompleksai, prekybos centrai, o kultūros paveldo vertybės bus išsaugotos bei atgims naujam gyvenimui“, – sako Turto banko generalinis direktorius Vaidotas Aleksius.

Metų sandoriu tapo „Radvilų valdos“ investicinio projekto pardavimas bendrovei „Vastint Lithuania“. Už sklypą su pastatais Vilniaus senamiestyje, kur anksčiau buvo įsikūrusi Vilniaus universitetinė Raudonojo Kryžiaus ligoninė, investuotojas sumokėjo 12,35 mln. eurų.

Tarp didžiųjų sandorių ir vila–viešbutis su sklypu Z. Sierakausko gatvėje Vilniuje, parduotas už 2,7 mln. eurų, taip pat – buvusios VRM poliklinikos pastatas Dainavos gatvėje, sostinėje, parduotas už 1,88 mln. eurų.

1,62 mln. eurų pirkėjas sumokėjo už buvusį Klaipėdos policijos pastatų kompleksą Taikos pr., o buvęs Statistikos departamento pastatas Kaune buvo parduotas už 1,31 mln. eurų.

Turto banko inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video