Top Baneris

Kokia buvo, yra ir bus Neringa?

2017 rugsėjo 7 d.
Irena Kliobavičiūtė, Rūta Leitanaitė ir Marija Drėmaitė.
Irena Kliobavičiūtė, Rūta Leitanaitė ir Marija Drėmaitė.
Pasidalykite straipsniu

Viena ypatingiausių ir gražiausių vietų Lietuvoje – Neringa – yra ir vienas didžiausius iššūkius keliančių regionų. Įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą už unikalų žmogaus ir gamtos sukurtą kraštovaizdį, Neringa kaskart kelia klausimų, kaip elgtis su tuo kraštovaizdžiu, norint plėsti verslą, gerinti gyvenamosios aplinkos kokybę ar kurti viešąsias erdves bei visuomeninius pastatus.

Griežtas saugojimas ir draudimai viskam, kas nauja, Neringą gali paversti negyvu užkonservuotu eksponatu. Kita vertus, vykstant įvairioms statyboms gresia prarasti trapų vertingą vietovės identitetą. Koks kelias, kokių vertybių laikymasis vestų į harmoningą Neringos kraštovaizdžio kaitą?

Apie tai bus diskutuojama rugsėjo 8–10 dienomis Nidoje vyksiančioje konferencijoje „Tarp vandenų. Neringos architektūros paveldas ir kasdienybė“, kurią organizuoja ICOMOS Lietuvos nacionalinis komitetas, Neringos miesto savivaldybė ir Architekto Algimanto Zavišos labdaros ir paramos fondas.

Minikonferencija vyks ir šioje laidoje – apie architektūrą Neringoje „Žinių radijo“ laidoje „Reikia architekto“ rugsėjo 7 dieną Rūta Leitanaitė kalbėsis su konferencijos dalyvėmis paveldosaugos specialiste Indre Baliulyte, architektūros istorike daktare Marija Drėmaite ir architekte Irena Kliobavičiūte.

„Žinių radijo“ laida „Reikia architekto“ transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 val.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video