Top Baneris

Ekspertai rekomenduoja: kokį vožtuvą rinktis šildymo sistemoms su grindų šildymu?

2022 lapkričio 22 d.
ralph darabos ccydTEH5x7E unsplash
Pasidalykite straipsniu

Šildymo sistemoms su grindiniu šildymu labai svarbu tinkamai parinkti ir sumontuoti vožtuvai, kurie apsaugo nuo per aukštos temperatūros. Šilumos sistemų montavimo ekspertai dažniausiai rekomenduoja du vožtuvų sprendimus šildymo sistemoms, su kuriomis temperatūrą galima reguliuoti keliose skirtingose namų zonose.

Pirmasis variantas: termostatinis vožtuvas

Termostatiniai maišymo vožtuvai (kompanijos ESBE serija VTA) yra vieni populiariausių tarp montuotojų. Šie vožtuvai puikiai veikia įrenginiuose su karšto vandens cirkuliacija BKV, visoje sistemoje palaiko stabilią nustatytą temperatūrą, veikia be elektros tiekimo, yra pigesnis temperatūros „reguliatorius“ už rotacinį vožtuvą su pavara, nepaisant to užtikrina temperatūros reguliavimo tikslumą. Termostatinio maišymo vožtuvo pasirinkimą lemia reikalinga Kvs vertė ir apskaičiuotas grindų šildymo plotas. Priklausomai nuo naudotojo poreikių, įrenginiuose taip pat galima sumontuoti kitus jungiamuosius elementus (pvz., valdymo vožtuvus arba cirkuliacinį siurblį).

w Underfloor Heating 1

Antrasis variantas: sukamasis vožtuvas

Skirtingai nei termostatinis vožtuvas, sukamasis vožtuvas (pvz., ESBE serijos VRG) visada veikia su pavara arba valdikliu. Šis sprendimas yra brangesnis už pirmąjį variantą, tačiau leidžia vartotojui efektyviau reguliuoti temperatūrą. Didesnį šilumos komfortą galima užtikrinti valdiklį su pastovios temperatūros reguliavimu pakeitus į versiją su oro temperatūros davikliu. Pavaros ar valdiklio veikimui reikalingas elektros tiekimas, todėl prietaisai niekada neturėtų būti montuojami po sukamuoju vožtuvu. Sukamąjį vožtuvą montuotojas parenka sistemai pagal reikiamą Kvs reikšmę ir grindų šildymo plotą. Svarbu atkreipti dėmesį, kad atskirų vožtuvų su pavaromis ir valdikliais parametrai šiek tiek skiriasi nuo termostatinių vožtuvų. Nors abiejų vožtuvų serijų korpusai yra pagaminti iš cinkavimui atsparaus žalvario, sukamasis vožtuvas atlaiko aukštesnę terpės temperatūrą (15°C daugiau nuolat ir 30°C daugiau laikinai). Tačiau reikia atminti, kad terpės, išeinančios iš vožtuvo į grindų šildymo sistemą, temperatūra neturi viršyti 50°C, todėl esant nuolatiniam srautui negalima maksimaliai „išnaudoti“ visų šių vožtuvų galimybių. Kaip apskaičiuoti, kokio vožtuvo reiktų 84 kv. M ploto namui su įrengtu grindų šildymu? Tinkamas pasirinkimas yra termostatinis maišymo vožtuvas VTA372 Kvs = 3,4 m3 / h arba maišymo vožtuvas VRG131 Kvs = 4 m3 / h ir 3 taškų sukamoji pavara ARA 661.

2w Underfloor Heating 2

Trečiasis variantas: abu vožtuvai  

Retesnis pavyzdys yra šildymo sistema, kurioje sumontuotas ir termostatinis maišymo vožtuvas, ir sukamasis vožtuvas su pavara arba valdikliu. Tokioje šilumos tiekimo grandinėje radiatorių ir grindų šildymo sistemos veikia atskirai. Numačius šilumą tiekti iš dviejų nepriklausomų šaltinių, montuotojas naudoja termostatinį maišymo vožtuvą radiatoriaus kontūrui, o sukamąjį vožtuvą – grindų kontūrui.

Vis labiau populiarėjant šilumos siurbliams, gali iškilti klausimas, ar aukščiau pateikti variantai tinka įrenginiams, kuriuose šilumos šaltinis yra šilumos siurbliai ar saulės kolektoriai? Reikėtų atsiminti, kad toks šilumos šaltinis kelia papildomus montavimo reikalavimus, o vožtuvų ir sistemos įtaisų montavimas visada turi būti atliekamas pagal galiojančius techninius standartus ir vietinius reglamentus. Reikalingą pagalbą suteiks ir į jums rūpimus klausimus  atsakys ESBE techninio skyriaus ekspertai (esbe.lt@esbe.eu) arba oficialūs ESBE produktų platintojai Lietuvoje.

ESBE


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video