Top Baneris

Ko buvo galima tikėtis šių metų RESTA parodoje?

2024 balandžio 30 d.
unnamed scaled e1714467246692Tik SA
SA redakcijos nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šį savaitgalį (balandžio 25-27 d.) Vilniaus „Litexpo“ parodų rūmuose praūžė didžiausia statybų verslo paroda Baltijos regione. Įdomių naujienų lankytojai rado interjero sprendimų salėje, lauko ekspozicijose bei pagrindiniuose statybų stenduose. Kartu parodoje sudalyvavo ir „Statyba ir architektūra“ komanda.

Kokiai auditorijai skirta ši paroda?

Resta prodos auditorija – gana plati. Kiekvienas, nuo privataus statytojo iki profesionalo galėjo atrasti sau naudingos informacijos ir sužinoti apie išmanausias ir tvariausias šių metų naujienas. Įvairūs sprendimai ir pasiūlymai buvo naudingi ne tik statant ir įsirengiant nuosavą būstą, bet ir įvertinant Baltijos regiono statybų rinką.

Architektai bendravo su kolegomis, dalinosi žiniomis ir patirtimi, ieškojo savo projektuose pritaikomų sprendimų, o kartu ir pristatė unikalias idėjas. Pavyzdžiui, ar žinojote kaip galima palengvinti architekto darbą pasitelkus dirbtinį intelektą? „UNI+house“ iniciatyva pristatė greitą ir efektyvų pirminio projekto kūrimo įrankį. Jų darbus galite rasti ir mūsų ARCHBOOK puslapyje: UNI_01, UNI_02, UNI_06.

Statybų specialistai dalinosi naujausiais pasiūlymais įvairiausiose statybų srityse. Buvo pristatytos ne tik esamos prekės ir sprendimai, bet ir išmaniausios naujovės, siekiančios vis geresnių ir aukštesnių tvarumo ir efektyvumo standartų.

Statantys namus atrado neįtikėtinai daug informacijos, prireiksiančios jų ateinantiems iššūkiams statybų aikštelėje. Privatus statytojas galėjo atrasti visko, ko gali prireikti statant namus, nuo fasadų apdailos parinkimo, langų sandarinimo ir kt. iki jaukaus interjero įsirengimo ir idėjų lauko erdvėms.

Kiekvienas kasdien taip pat galėjo dalyvauti įvairiausiose konferencijose ir išklausyti pranešimus aktualiausiomis temomis. Pagrindinės šių metų temos sukosi aplink žaliąją energiją, skaitmeninę statybą bei energinį statinių tvarumą.

AnimatedMultiScreenSmartphone3DMockupWithMinimalistEnvironmentHD ezgif.com video to gif converter

Pristatėme SA pavasario žurnalą

„Statyba ir architektūra“ komandai tai jau ne pirmoji RESTA paroda, tačiau šiemet buvo pristatytos net kelios naujovės. Visų pirma, pakeitėme žurnalo formatą, atsisakydami seno popierinio žurnalo, atliepėme didėjančią skaitytojų tendenciją naudotis išmaniaisiais įrenginiais, tuo pačiu tausodami popieriaus išteklius bei integruodami daugiau interaktyvių nuorodų.

Pavasario žurnalas – skirtas būtent RESTA parodos lankytojams. Parinktos temos palietė įvairias sritis, nuo interjero ergonomikos, architektūros idėjų iki statybų sprendimų ir renovacijos įkvėpimo. Šio sezono žurnalas orientuojasi į patarimus privačiam statytojui, o pagrindinė tema „namų hibridas“ siekia aprėpti pusiausvyrą tarp tvarumo, gamtos jaukumo ir išmaniųjų technologijų poreikio.

Archicon renginys Archbook dalis

RESTA GO papildytosios realybės žaidimas

Su žurnalu, „Statyba ir architektūra“ bei mūsų partnerių naujienomis supažindinome įtraukdami RESTA parodos lankytojus į kartu su „Digital After-Life“ komanda kurtu papildytosios realybės žaidimu RESTA GO. Parodos lankytojai galėjo parsisiųsti žaidimo programėlę, ieškoti „Litexpo“ rūmuose išsibarsčiusius QR kodus, juos skenuoti, atsakinėti į klausimus bei nusifotografuoti su papildytosios realybės logotipais, kurtais kartu su KTK, „Jung“, „Technikos uostas“, „Arm Technology“, „Tegra“ ir „Roboshop“ partneriais. Surinkus visus QR kodus žaidėjai galėjo laimėti „Roboshop“ įsteigą 1000 Eur vertės prizą – išmanųjį oro valytuvą.

Kalbiname „Statyba ir architektūra“ direktorę Mintarę Palevičiūtę, kuri pasidalino šių metų parodos įspūdžiais ir ateities siekiais

Mintarė: Kaip ir kiekvienais metais, bendromis jėgomis kuriame ir ruošiame kažką naujo, skirto būtent RESTA parodai. 2024-siems tai buvo – RESTA GO, papildytosios realybės žaidimas, kartu su partneriais „Digital After-Life“, kurie specializuojasi inovatyvių sprendimų kūrime ir konsultacijose. Taip pat, džiaugiamės ir „Vadasiga“, kurie šiais metais papuošė mūsų stendą. Manome, kad jų parinkti akcentai puikiai atspindėjo, kas yra „Statyba ir architektūra“ bei sukūrė itin jaukų pokalbių kampelį.

438888469 853548030148364 3771842054437601080 n
„Litexpo” nutorauka

Kokius įspūdžius sukėlė šių metų RESTA paroda? 

Mintarė: Įspūdžių daug ir jie pakyli! Buvo smagu susitikti su partneriais ir klientais, susėsti prie puodelio kavos ir apkalbėti ateities projektus bei vizijas. Taip pat, labai džiaugiamės, kad šiais metais turėjome ne tik gerą orą, bet ir didelį žmonių antplūdį, kuriame matėmės ir girdėjomės tiek kieme, tiek viduje.

Kaip sekėsi „Statyba ir architektūra“? Ar pavyko pasiekti tikslinę auditoriją? 

Mintarė: Sekėsi gerai, nors šių metų parodoje ir buvo daug pirmų kartų. Išbandėme naują praktiką, kuri, manome, kad tikrai pasiteisino – aplankyti stendus parodoje, juos tiesiogiai transliuojant į LED ekraną kieme (kviečiantį užeiti vidun) bei į „Statyba ir architektūra“ Facebook paskyrą (parodant, kad RESTA parodoje tikrai yra ką pamatyti).

Šiemet SA pristatė įdomią naujieną – RESTA GO žaidimą – kaip sekėsi išpildyti šį sumaymą?

Mintarė: Kaip jau minėjau – šiais metais turėjome daug pirmų kartų ir vienas jų buvo ir papildytosios realybės žaidimo sukūrimas kartu su partneriais „Digital After-Life“. Tikrai sulaukėme susidomėjimo – žaidimą žaidė 111 žmonių! Su žaidimo laimėtoja, Simona, jau susisiekta ir „Roboshop“ įsteigtas prizas – išmanusis oro valytuvas, jau greitai bus jos namuose. Žaidimo laimėtoją rinkome burtų keliu iš visų žaidžiančiųjų kiekio, aplankiusių visus 12 QR kodų punktų. Kaip ir tikėjomės – daugiausia susidomėjusių ir žaidžiančių žaidimą buvo jaunesnio amžiaus, na o kitąmet tikimės pritraukti įvairaus amžiaus skaitytoją ir parodos lankytoją.

Ar planuojama tęsti šią iniciatyvą ir kitąmet?

Mintarė: Šis pirmasis pasirodymas su neeiline inovacija renginyje buvo tikrai labai geras testas leidžiantis ateityje programėlę tik tobulinti.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video