Top Baneris

Klaipėdos vasaros estradai atliks kapitalinį remontą

2021 balandžio 23 d.
klaipedos vasaros estrada apluzusi ir bauginanti 56ec36bd75410
Aurelijos Jašinskienės (BNS) nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Klaipėdos Vasaros estrada bus kapitaliai remontuojama ir skelbiamas techninio projekto rengimo konkursas aplinkai sutvarkyti, poilsio, sporto ir rekreacijos infrastruktūriniams elementams įrengti, nes 2019 metais atlikta ekspertizė nustatė, jog statinys yra avarinės būklės praneša „Vakarų ekspresas“. 

Dar pernai buvo organizuotas remonto darbų konkursas. Projektus pateikė įmonės „Vakarų siluetas” ir „SP Architektų grupė”, pastarosios projektas ir buvo pasirinktas.

Tačiau komisijos nariai vis tik turėjo pastebėjimų abiems projektams, tad Tarybos kolegijai pateikė 2 alternatyvas dėl Vasaros estrados kapitalinio remonto.

Pirmoji pateikta alternatyva buvo atlikti Vasaros estrados kapitalinį remontą, atliekant būtinuosius darbus. O antroji alternatyva – atlikti Vasaros estrados kapitalinį remontą ir paskelbti techninio projekto rengimo konkursą aplinkos sutvarkymui, įvedant poilsio, sporto ir rekreacijos infrastruktūrinius elementus, pasiūlytus architektūrinio konkurso metu, taip pat įrengti mašinų parkavimo aikštelę. Tarybos kolegija pritarė antrąjai alternatyvai.

03e0b3 2edc7e2175424e43ae5337b1862b5594 mv2

 Preliminariai skaičiuojama, kad Vasaros estrados remontas kainuos 1,5 mln. eurų, dar tiek pat atsieis mašinų parkavimo aikštelės įrengimas ir prieigų sutvarkymas, o takų, tualetų, sporto aikštynų ir želdynų įrengimas kainuos 4 mln. eurų.

Brutalizmo architektūros elementų turinti Klaipėdos vasaros estrada pradėta statyti 1977 m. liepos 15 d. miškelyje prie Tuberkuliozės dispanserio.

Išbaigtos amfiteatro formos Vasaros estrada buvo baigta statyti 1983 metais. Jos viduryje įkomponuota 60 metrų ilgio ir 32 metrų pločio elipsės formos aikštelė šokiams ir žaidimams. Estrados architektas ‒ Juozas Baltrėnas, o inžinierius konstruktorius ‒ Vincas Žemaitis.

Šalia dabartinės Vasaros estrados buvo senoji prieškario laikų šaudykla, turėjusi visą kompleksą pylimų, griovių ir statinių iš plytų ir betono. Juos sunaikino sovietmečiu, kai buvo statoma Vasaros estrada. Kai kurių liekanų dar yra išlikę iki šiol.

Estradoje rengiamos regioninės ir respublikinės dainų šventės, festivaliai, koncertai ir kiti renginiai. Joje vyko ir pirmieji daugiatūkstantiniai Sąjūdžio mitingai, roko maršai.

klaipedos vasaros estrada apluzusi ir bauginanti 56ec365aa014c
klaipedos vasaros estrada apluzusi ir bauginanti 56ec367219ccf
klaipedos vasaros estrada apluzusi ir bauginanti 56ec369d30983

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video