Top Baneris

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras virto švyturiu

2016 rugsėjo 29 d.
V. Petriko nuotr.
V. Petriko nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vakar ant Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro bokšto buvo įžiebtas švyturys, kurio šviesa pasieks net tolimiausius miesto kampelius ir skleis ambicingą žinią – pakviesti šalies ir užsienio menininkus atvykti į kultūros uostą, Klaipėdą, rasti bendras jungtis su vietine kūrėjų bendruomene bei įleisti kūrybines šaknis pajūryje.

Pasibaigus pirmajam visą rudenį muzikiniame teatre vyksiančio ciklo „Menų švyturys“ renginiui, uostamiesčio tapytojo Dano Andriulionio parodos atidarymui ir džiazo meistrų iš Kauno koncertui, klausytojai ir prie jų prisijungę smalsaujantys miestiečiai tapo neeilinio reginio liudininkais. Devynaukštis muzikinio teatro bokštas virto aukščiausiu miesto švyturiu. Ne bet kokiu, kultūriniu.

Susirinkusius nustebino nuo pirmo iki pat devintojo teatro bokšto aukšto šviesa pulsuojantys langai, tarsi šokantys pagal iš bokšto aikštelės skambančią trimito muziką.

Šviesos spindulys simbolizuoja 30-uosius veiklos metus pasitinkančio ir naujai savo vietą miesto kultūriniame žemėlapyje vertinančio teatro siekius. „Mūsų švyturys yra kultūros uosto ir jame vykstančių kultūrinių jungčių simbolis. Pažymime buvusias ir dar tik būsiančias jungtis, kultūros svarbą Klaipėdoje ir ateities miesto, kurį dar tik kuriame viziją, – švyturio idėją pristatė teatro vadovas Jonas Sakalauskas. – Šviesos signalas kvies menininkus atvykti ir gyventi bei kurti Klaipėdoje, muzikiniame teatre.“

Klaipėdos savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video