Top Baneris

Klaipėdos valdžia vertins UEFA lygio stadiono galimybes

2022 spalio 24 d.
football gad0eac363 1920 e1666693211762
Pasidalykite straipsniu

Klaipėdos valdžia ruošiasi dar kartą aiškintis iki 15 tūkst. vietų regioninio stadiono statybų galimybes – beveik prieš dešimtmetį atlikto tyrimo dabar nebeužtenka.

Savivaldybė centriniame viešųjų pirkimų portale paskelbė rinkos konsultaciją dėl 2013 metais parengtos galimybių studijos atnaujinimo. 

„Privaloma komplekso sudėtinė dalis – futbolo stadionas turi talpinti ne mažiau kaip 15 tūkst. žiūrovinių vietų bei atitiktų šiandieninius ir ateities UEFA reikalavimus“, – nurodoma dokumente.

2013 metais bendrovės „Nacionalinių projektų rengimas“ atlikto tyrimo išvadose nurodyta, kad tai turėtų būti žemesnės kategorijos 8-10 tūkst. vietų stadionas.

Sporto kompleksas numatomas rytiniame Klaipėdos pakraštyje, tarp Palangos kelio, Tilžės ir Klemiškės gatvių.

Stadiono statyba rekomenduojama ir 2020 metais Klaipėdos savivaldybės užsakymu mažosios bendrijos „Begra“ už 7,9 tūkst. eurų parengtos galimybių studijos išvadose. Jame vieta ir stadiono dydis nedetalizuojami, tačiau pažymėta, jog jis būtinas įvertinus sporto šakos populiarumą mieste – futbolas masiškumu jau lenkia krepšinį.

Dalis 2013 metais parengtoje studijoje numatytų sporto objektų jau pastatyta kitur.

„Per laikotarpį nuo paskutinės galimybių studijos parengimo iki šių dienų mieste atsirado naujų sporto infrastruktūros objektų, kurie buvo planuojami ir šiame komplekse“, – skelbia savivaldybė.

Per devynerius metus Klaipėdoje pastatytas 50 metrų plaukimo baseinas, rekonstruota futbolo mokykla, projektuojamas dengtas futbolo maniežas, pritarta koncesijos sutarčiai dėl ledo arenos su sporto salėmis statybos ir valdymo, suplanuotas sunkiosios atletikos centras.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video