Top Baneris

Klaipėdos taryba pritarė 72 mln. vertės sporto komplekso koncesijos sutarčiai

2022 gegužės 26 d.
Ledo ritulio aikštė
Pxhere nuotrauka
Pasidalykite straipsniu

Klaipėdos miesto taryba ketvirtadienį pritarė 72 mln. eurų vertės koncesijos sutarčiai  dėl naujo daugiafunkcinio sporto ir laisvalaikio komplekso statybos. Ji bus pairašyta su Vilniaus statybų bendrovės „Eika“ įsteigta įmone „Partnerystės projektai septyni“. 

Klausimą tarybos posėdyje bandyta atidėti, tačiau balsuojant 24 narių nuomonės pasiskirstė tolygiai, tad lemiamu tapo mero Vytauto Grubliausko balsas, nulėmęs, jog apsispręsti dėl sutarties reikia ketvirtadienį. 

Už sutarties pasirašymą balsavo 19 tarybos narių, 5 susilaikė, prieštaraujančių nebuvo.

„Tai vienas iš svarbesnių sprendimų, kurį priėmėme šiais metais, ir tikiuosi, kad savivaldybės administracija dės visas pastangas, kad numatyti planai ir laiko grafikas bus įvykdyti, o projektas bus užbaigtas laiku“, – po balsavimo sakė tarybos narys Saulius Budinas.

Sutarties projekte nurodoma, kad koncesininkas įsipareigoja Paryžiaus Komunos gatvėje suprojektuoti, pastatyti ir valdyti naują sporto ir laisvalaikio kompleksą, o savivaldybė sutarties galiojimo metu – 25 metus – pirks jo paslaugų.

Per šį laiką savivaldybė įsipareigoja koncesininkui sumokėti apie 43 mln. eurų. Bendra sutarties vertė, įskaitant ir kitas koncesininko pajamas, viršija 72 mln. eurų.

Tai, kad savivaldybė koncesininku pasirinko bendrovę „Partnerystės projektai septyni“, BNS trečiadienį patvirtino jos direktorius Artūras Klangauskas. Šios bendrovės steigėja yra įmonė „Būsto projektai“, o ją valdo „Eika“.

Kaip BNS sakė savivaldybės Turto skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis, sutartis gali būti pasirašyta maždaug po mėnesio.

„Tai pirmas toks projektas savivaldybės istorijoje, tokio lygio koncesija, todėl sunku vertinti, kada tiksliai sutartis galėtų būti pasirašyta, gal apie mėnesį užtruks“, – ketvirtadienį sakė E. Simokaitis.

Trečiadienį prie Klaipėdos savivaldybės improvizuotą akciją surengė uostamiesčio ledo ritulio bendruomenės nariai, taip jie išreiškė susirūpinimą, kad dėl geopolitinių procesų išaugus statybinių medžiagų kainai komplekso statybos gali būti atidėtos.

 Tačiau E. Simokaitis teigė, kad pasirinktas rangovas nepranešė apie ketinimą atsisakyti sutarties su fiksuota projekto kaina.

„Kaina yra nustatyta, ji negali pakilti, o kad nepastatys už tą kainą, – iš dalyvio neturime tokių žinių, kad jis už tą kainą  galėtų atsisakyti pasiūlymo ar nepasirašyti sutarties. Sutartis ilgalaikė, jis per tą terminą skaičiuoja visas savo galimybes ir rizikas įgyvendinti projektą bei gauti finansinę grąžą“, – sakė E. Simokaitis.

Pagal sutarties sąlygas, komplekso projektavimas truktų ne ilgiau kaip aštuonis mėnesius, o statybos – dar ne ilgiau kaip dvejus metus.

Sporto ir laisvalaikio komplekse turėtų būti įrengta ne mažesnė nei 5 tūkst. kv. metrų ploto transformuojama sporto erdvė, skirta įvairioms sporto šakoms, dvi ledo ritulio aikštelės su bent 650 sėdimų vietų žiūrovams.

 

Šaltinis: BNS

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video