Top Baneris

Klaipėdos rajone planuojamas dar vienas 25 MW saulės parkas

2022 liepos 18 d.
Pasidalykite straipsniu

Klaipėdos rajone po dvejų metų turėtų iškilti naujas 25 megavatų (MW) galios saulės  elektrinių parkas, į kurį tikimasi pritraukti apie 17 mln. eurų investicijų. 

Bendrovės „AE saulės vatas“ vadovas ir vienintelis akcininkas Darius Velička sako, kad įmonė parko vystyme dalyvaus iki jo veiklos pradžios. 

„Aš organizuoju projekto vystymą, kartu dalyvauja ir investuotojai. Aš pats išvystęs ir gavęs leidimą gaminti prie projekto toliau nelieku, perleidžiu viską administratoriui. Ir šiuo atveju turėtų būti taip“, – BNS sakė „AE saulės vato“ direktorius.

D. Veličkos teigimu, parko statybos gali kainuoti iki 17 mln. eurų, tačiau ši suma dėl nuolat kintančių kainų ir didelės potencialių statytojų konkurencijos yra negalutinė. 

„Dabar tiksliname pirkimus, nes kainos labai stipriai pasikeitusios ir keičiasi kone kasdien. Šiuo metu yra įvykęs pirminis planavimas, laukiame naujų pasiūlymų, kai tik susirinksime galutines kainas, tai bus tiksliau. Konkurencija dabar didelė tarp projektų rangovų. Kol kas, pagal preliminarų biudžetą, projektą tikimės įgyvendinti iki 17 mln. eurų, o kaip bus – tikriausiai kažkiek svyruos“, – kalbėjo verslininkas.  

Parką ketinama statyti Kretingalės seniūnijoje, Trakių kaime.  

„Jeigu su institucijomis niekas nestrigs ir viskas sėkmingai klostysis, turėtume gamybą pradėti 2024 metų pavasarį“, – BNS sakė D. Velička. 

Planuojamos ūkinės veiklos ataskaitoje nurodoma, kad 97 hektarų ploto parkas per metus, priklausomai nuo pasirinktos sistemos, gali pagaminti nuo 18 iki 22,5 gigavato elektros. 

D. Veličkos įkurtos bendrovės anksčiau vystė ir kitus vėjo projektus. Jo įmonė „REN energija“ vasarį pasirašė sutartį su „Green Genius“ dėl 100 mln. eurų investicijų į 85 MW vėjo elektrinę Jurbarko rajone, Skirsnemunėje.

2017 metais D. Veličkos „Pamario jėgainių energijos“ vėjo parko projektą Mažeikių rajone už neskelbiamą sumą įsigijo „Ikea Group“ antrinė įmonė „IRI Investments Lietuva“. 

 

Šaltinis: BNS


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video