Top Baneris

Klaipėdoje sukurtas jūrinio paveldo ženklas

2019 vasario 14 d.
jūrinis paveldas
Pasidalykite straipsniu

Klaipėdoje žymimas jūrinis paveldas. Kaip tai padaryti buvo pradėta galvoti dar pernai. Galų gale nuspręsta įsigyti jūrinio paveldo ženklo idėją. Iniciatyvos ėmėsi uostamiesčio studentai. Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto bendruomenė pateikė šešias vizualizacijas, kurios buvo panaudotos realiam ženklui sukurti ir pritaikyti. Jos pristatytos komisijai, išrinksiančiai nugalėtoją.

Vizualizacijas taip pat vertino uostamiesčio savivaldybės paskyros socialiniame tinkle „Facebook“ lankytojai. Į jų balsus komisija taip pat atsižvelgė. Maža to, nuomonės sutapo – jūrinio paveldo ženklu komisija išrinko tą patį, už kurį sulaukta daugiausia lankytojų balsų – Kornelijos Jociūtės darbą.

Baigus ženklo kūrimo etapą, pradėtas antrasis – vyko labiausiai su jūriniu paveldu susijusių objektų Klaipėdoje atranka, istoriko Dainiaus Elerto pagalba įvardyti 30 objektų. Tarp jų 1918–1944 m. veikusi Pauliaus Lindenau laivų statykla, kuri tęsė nuo XVIII a. šioje vietoje gyvavusias laivų remonto ir statybos tradicijas. 1937–1938 m. pastatytas laivų statyklos elingas yra Pauliaus Lindenau laivų statyklos komplekso dalis. Taip pat pažymėtas Klaipėdos uosto statybos inspektoriaus Liudviko Hageno (1829–1892) paminklas ant jo vardo kopos. Liudvikas Hagenas 1876–1892 m. parengė didžiųjų Vokietijos uostų ir Klaipėdos išplėtimo planus, dirbo Architektūros akademijos Berlyne profesoriumi. Abu šie objektai ir beveik visi kiti jau pagerbti naujuoju Klaipėdos jūrinio paveldo ženklu.

„Už bendradarbiavimą esame dėkingi Ievos Simonaitytės Kraštotyros ir skaitmeninimo skyriaus darbuotojams, su jų pagalba perkėlėme Jūrinio paveldo ženklu pažymėtus objektus į virtualųjį „Krašto paveldo gido“ žemėlapį. Apie objektą sužinoti daugiau galima nuskaičius šalia ženklo aprašymo esantį QR kodą išmaniuoju telefonu ir į įrenginį bus atsiųsta platesnė informacija. Svetainėje www.krastogidas.lt susiradus Jūrinio paveldo objektus galima susidaryti puikų maršrutą ekskursijai“, – pasakojo Klaipėdos miesto savivaldybės Paveldosaugos skyriaus vyriausioji specialistė Ieva Palubinskaitė. Ateityje analogiškai pažymėti planuojama ir karinius paveldo objektus.

Klaipėdos jūrinio paveldo ženklas naudojamas pažymėti tam tikrus su jūriniu paveldu susijusius objektus: pastatus ir buvusių pastatų vietas, krantines, takus, laivus ir kt. Taip pat numatyta papildoma galimybė ženklą naudoti ir kitoms reikmėms, susijusioms su jūrinio paveldo propagavimu – leidyboje, internetinėje erdvėje, suvenyrų gamyboje.

Klaipėdos savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video