Top Baneris

Klaipėdoje bus atveriamas 1,2 mln. eurų kainavęs Sakurų parkas

2023 balandžio 13 d.
sakuru parkas klaipedoje
Klaipėdos miesto savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Klaipėdoje, buvusioje nenaudojamoje užžėlusioje teritorijoje šalia Žvejų rūmų nuo Naikupės gatvės pusės, netrukus bus atverta nauja poilsio erdvė – Sakurų parkas. Liko tik baigiamieji darbai, o visas grožis pasimatys sužaliavus ir sužydus augmenijai, informuojama miesto savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Projekto sprendiniais buvo siekiama sukurti japonų tradiciniam sodui būdingą atmosferą – erdvę, kurioje gyvenimo tempas sulėtėja, patiriamas harmonijos su gamta jausmas.

Sakurų parkas suformuotas japoniško sodo motyvais, todėl naudojami būdingi japoniškam sodui elementai: akmenys, vanduo, visžaliai augalai. Pagrindinis parko akcentas – vandens telkinys su jame suformuota salele ir akcentu – bonso medeliu. Kitas išsiskiriantis parko akcentas – nuo Taikos prospekto gerai matomi įėjimo tradiciniai „torii“ vartai, pagaminti iš vientisos akmenmedžio (iroko) medienos.

Parke suformuotos žaliosios paaukštintos salos, kuriose pasodintos 57 sakuros, 40 kalninių ir juodųjų pušų, kiti dekoratyvūs medžiai ir krūmai.  Siekiant natūralumo, takai suplanuoti netaisyklingos formos, iš atidengto betono, kiti takai – iš šviesiai pilkos spalvos skaldytų akmens plokščių.

Įrengtos trys patogios vaikų žaidimo aikštelės, poilsio zonose pastatyti 35 mediniai lauko suolai ir 5 stalai su suolais iš tropinės medienos. Parko pakraštyje įrengtas stacionarus tualetas, užpiltas žemėmis iš trijų pusių, taip suformuojant kalvelę, kurios apdailai panaudota tropinė akmenmedžio mediena.

Šalia patekimo į parką nuo Naikupės g. pusės pastatyti dvipusiai dviračių stovai, nes parke eismas dviračiais ir paspirtukais nenumatomas.​

Parko įrengimo vertė – 1 289 812 Eur. Numatoma, kad nauja edrvė visuomenei bus atverta birželio mėnesį.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video