Top Baneris

Klaipėdiškiai įpusėjo darželio rekonstrukcijos ir plėtros darbus

2017 sausio 5 d.
Klaipėdos savivaldybės nuotr.
Klaipėdos savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Iki dienos, kai po rekonstrukcijos duris atvers uostamiesčio lopšelis-darželis „Puriena“, dar toli – tai planuojama tik rugsėjo 1-ąją, bet Klaipėdos vadovai jau džiūgauja. „Lopšelis-darželis „Puriena“ yra pirmoji uostamiesčio ikimokyklinio ugdymo įstaiga, kuri per pastaruosius kelis dešimtmečius bus ne tik renovuota, bet ir iš pagrindų rekonstruota. Greta kylantis naujas priestatas realiai taps ir pirmuoju per visą Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį Klaipėdoje pastatytu lopšeliu-darželiu“, – pažymėjo meras Vytautas Grubliauskas.

Šiuo metu jau yra atlikta apie 50 proc. visų numatytų ikimokyklinės įstaigos rekonstrukcijos ir naujo priestato statybos darbų. Naikupės g. 27 esančio lopšelio-darželio „Puriena“ rekonstrukcijos ir plėtros darbus vykdo viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi bendrovė „Lyderio grupė“. Po rekonstrukcijos ikimokyklinės įstaigos bendrasis plotas padidės dvigubai – iki beveik 3,3 tūkst. kv. metrų, o ją galės lankyti apie 380 mažųjų klaipėdiečių, t. y. dvigubai daugiau nei iki šiol.

darzelis klaipeda puriena 1

Darželyje bus įrengta 20 šiuolaikiškų grupių – 4 lopšelinukų ir 16 darželinukų. Atsinaujinusioje ikimokyklinio ugdymo įstaigoje taip pat bus įrengta modernia įranga aprūpinta virtuvė, kompiuterių klasė, renginių salė, „Lego“ žaidimų kambarys, logopedo, socialinio darbuotojo, psichologo kabinetai bei kt.

Lopšelio-darželio vidaus patalpų apdailai bus naudojamos vaikų sveikatai nekenksmingos ekologiškos medžiagos, o pastato fasadas – žaismingas, nudažytas skirtingomis spalvomis. Kartu bus sutvarkyta ir lopšelio-darželio aplinka, įrengiant čia naujus takus, vaikams saugias žaidimų aikšteles bei kt.

Lopšelio-darželio „Puriena“ rekonstrukcijos ir plėtros darbus atliekantys rangovai šiuo metu jau baigė senojo pastato apšiltinimo darbus, sutvarkė pastato šilumos punktą. Taip pat pirmajame ikimokyklinės įstaigos senojo korpuso aukšte baigiami pertvarų mūrijimo darbai, įrengiamos grindys, antrajame – pradėti inžinerinių sistemų montavimo darbai, o kur leidžia sąlygos – apdailos darbai.

darzelis klaipeda puriena 3

Šiuo metu jau baigiami ir naujojo ikimokyklinės įstaigos pastato laikančiųjų konstrukcijų montavimo darbai – įrengti pamatai, baigtos mūryti laikančiosios sienos, pertvaros, sumontuotos pirmojo ir antrojo aukšto perdangos, išlieti monolitiniai laiptai ir pandusai. Toliau seks naujojo pastato lauko sienų šiltinimo, langų, durų montavimo, inžinerinių sistemų įrengimo darbai. Lygiagrečiai vykdomi ir ikimokyklinės įstaigos aplinkos tvarkymo darbai.

Lopšelio-darželio „Puriena“ rekonstrukcijos bei plėtros projektą kartu finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. Bendra statybos darbų vertė – beveik 3,3 mln. eurų. Iš jų beveik 1,5 mln. eurų skiria savivaldybė, beveik 1,84 mln. eurų – uosto direkcija. Finansine pagalba uostas miestui kompensuos dėl Minijos gatvės ir Baltijos prospekto sankryžos rekonstrukcijos uždarytų „Aušrinės“ darželio ir Moksleivių saviraiškos centro pastatų praradimą.

Klaipėdos savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video