Top Baneris

Klaipėda tapo Istorinių miestų lygos nare

2017 birželio 20 d.
Pasidalykite straipsniu

Klaipėda priimta į Istorinių miestų lygą – tokios žinios klaipėdiškiai sulaukė iš Kyoto miesto mero Daisaku Kadokawa, kuris yra Istorinių miestų lygos pirmininkas.

Kvietimą įstoti į Istorinių miestų lygą savivaldybė gavo 2016 metų rugsėjį, jungimuisi 2016 metų lapkritį pritarė savivaldybės taryba. Klaipėda Istorinių miestų lygoje bus pirmasis Lietuvos miestas, atstovausiantis ne tik miesto interesams, bet ir reprezentuosiantis Lietuvą.

Narystė Istorinių miestų lygoje suteikia galimybę stiprinti kultūros paveldo puoselėjimą, remiantis pasaulio istorinių miestų patirtimi, dalyvauti bendruose projektuose kultūros paveldo tema, lygai priklausantys miestai pristatomi organizacijos leidiniuose, dalyvauja konferencijose ir kt.

Istorinių miestų lygai priklauso daugiau kaip šimtas miestų iš viso pasaulio, nemaža dalis – įtakingi ir garsūs miestai, tokie kaip Paryžius, Dublinas, Amsterdamas, Praha, Krokuva, Kijevas, Briuselis, Melburnas, Ankara, Bostonas ir kt. Baltijos valstybėms šioje organizacijoje iki šiol atstovavo tik Ryga.

Istorinių miestų lyga kas dvejus metus organizuoja pasaulines konferencijas, įvairių kultūrų miestams suteikiančias galimybes bendradarbiauti, keistis žiniomis, gerąja praktika įvairiais aktualiais paveldosaugos klausimais.

Pirmoji Istorinių miestų lygos konferencija vyko 1987 metais Kyoto mieste, Japonijoje. 1994 m. buvo nutarta išplėsti Istorinių miestų lygą priimant daugiau narių.

Beje, narystė tokioje organizacijoje uostamiesčiui kasmet kainuos po 100 dolerių.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video