Top Baneris

Klaipėda oficialiai priėmė Odesos padėkos ženklą – paminklą

2022 liepos 25 d.
img 20220713 143340
Pasidalykite straipsniu

Uostamiesčio savivaldybės taryba šiandien pritarė sprendimui priimti iš miesto partnerio Odesos Klaipėdos savivaldybės nuosavybėn dovaną – paminklą „Inkaras – širdis“. Savivaldybės administracijai pavesta organizuoti procedūras dėl paminklo įrengimo prie Odesos promenados Melnragėje.

Paminklą odesiečiai padovanojo atsidėkodami už klaipėdiečių paramą Ukrainai, kurioje Rusijos Federacija vasario 24 d. pradėjo karinius veiksmus.  

„Šiandien miesto taryba patvirtino Odesos dovanos perdavimą Klaipėdai ir Odesos „Inkaras – širdis“ Klaipėdoje tapo visaverčiu klaipėdiečiu. Kodėl Klaipėdai buvo parodyta tokia garbė? Klaipėda buvo turbūt pirmasis miestas Lietuvoje, kuris savo paramą Odesai pasiūlė jau pirmosiomis karo dienomis ir buvo vienas pirmųjų miestų tarp miestų partnerių, suteikęs tą paramą (finansinę, vėliau ir transporto priemonėmis, medicinine įranga, darbo įrankiais, maisto produktais ir kt.). „Inkaras – širdis“ kaip pripažinimas ir padėka Klaipėdai atkeliavo už visų klaipėdiečių paramą ir nuoširdų palaikymą Odesai. Labai tikiuosi, kad Klaipėdoje plakanti Odesos širdis primins ne tik šią gražią ir dvasingą miestų draugystę, bet ir neleis mums užmiršti, kad karas dar nesibaigė. Visi tikime Ukrainos pergale jame, bet karas dar pareikalaus daug jėgų, laiko ir materialių dalykų, tad ukrainiečių „širdis“ tegu primena, jog su Odesa būsime iki pat pergalės“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Š. m. birželio 29 d. Odesos miesto taryba paminklo dovanojimą  įteisino priimdama atitinkamą sprendimą dėl Odesos turizmo simbolio-paminklo „Inkaras – širdis“ perdavimo Klaipėdai. Mažosios architektūros paminklas yra padengtas bronza, jo aukštis – 2,1 m, plotas – 1,7 kv. m.

Odesos turizmo simbolis į Klaipėdą jau yra atgabentas. Jį atlydėję Odesos miesto mero pavaduotojai Sergejus Tetiuchinas ir Dmitrijus Žemanas Klaipėdos merui oficialiai perdavė Odesos simbolį, kuris netrukus taps iškilia gyventojų pamėgtos promenados Melnragėje puošmena.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video