Top Baneris

Kitais metais pradės statyti naują darželį Vilniaus Perkūnkiemyje 

2024 balandžio 22 d.
darzelis perkunkiemis
„Inblum“ vizualizacijos
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus Perkūnkiemio rajone bus statomas naujas darželis, kurį galės lankyti apie 290 vaikų. Vilniaus miesto savivaldybė pritarė projektiniams pasiūlymams. Gavus statybų leidimus, statybos darbus tikimasi pradėti kitų metų pradžioje.

Bieliūnų gatvėje planuojama statyti beveik 4 tūkst. kv. metrų ploto darželį. Jis bus išsidėstęs per kelis korpusus, kurie formuojami lyg individualūs mediniai namai su kiemeliais. Vaikams nuo 2 iki 3 metų naujame darželyje bus įrengtos šešios grupės, o vaikams nuo 3 metų iki pradinio ugdymo pradžios – dešimt grupių, vardijama savivaldybės pranešime.

Naujo darželio Perkūnkiemyje statybų leidimą tikimasi gauti iki šių metų pabaigos. Statybų darbus planuojama užbaigti 2026 metų IV ketvirtį. Skaičiuojama, kad bendra projekto vertė sieks apie 11,5 mln. eurų.

Darželio projekto konkursą Perkūnkiemyje laimėjo „Projektų rengimo biuras“ ir architektų studija „Inblum“. Pasak projekto autorių, architektūriniais sprendiniais siekta sukurti vaikams saugaus bei atviro pasaulio viziją.

„Norėjome, kad vaikai tapatintų buvimą darželio grupėje su buvimu namuose, todėl projektavome pastatą taip, kad kiekvienas jo korpusas turėtų individualaus namo bruožų. Atsižvelgėme ir į tai, kad žaidimas yra natūrali vaiko būsena, ypač svarbi jo raidai, todėl šiame darželyje išnaudojami ir įveiklinami visi – tiek lauko, tiek vidaus erdvės ir paviršiai“, – sako architektų studijos „Inblum“ architektė Laura Malcaitė-Survilė.

Naujo darželio Perkūnkiemyje pastatą sudarys trys pagrindiniai elementai: centrinis korpusas, grupių korpusai ir jungties koridorius. Centrinis korpusas bus skirtas bendruomeninėms veikloms, administracijai, papildomo ugdymo veikloms bei maisto ruošai. Darželio koridoriuose bus įrengtos slėpynių ir laipynių zonos. Kiekvienas grupių korpusas turės vadinamąjį miego bokštą, skirtą vaikų poilsiui.

Pasak architektės, kraštovaizdžio sprendimai šiame projekte yra tiek pat svarbūs kiek ir pastatas bei vidaus erdvių režisūra. Ypatingas dėmesys skiriamas lauko erdvėms formuoti ir patirtims kurti. Pastato korpusai išdėstyti taip, kad tarp jų atsirastų nedidelės jaukios lauko erdvės, primenančios individualius kiemus. Kiekviena darželio grupė turės atskirą tiesioginį įėjimą iš lauko į vidaus patalpas. Tai leis vaikams lengvai ir greitai patekti į kiemą. Lauko erdvės suprojektuotos taip, kad darželio nedarbo metu, didelę dalį sklypo būtų galima atverti vietos bendruomenei.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video