Top Baneris

Kinai neliko abejingi M. Mažvydo bibliotekos interjerui (1)

2018 sausio 4 d.
Nacionalinės bibliotekos interjeras
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. L. Garbačausko nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Rekonstruotos Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos erdvės sulaukia vis naujų architektūros srities įvertinimų. Šį kartą architektūros studijos „2XJ“ sukurtas bibliotekos interjeras presitžiniuose apdovanojimuose Kinijoje atrinktas tarp penkių geriausių 2017 metų visuomeninių projektų pasaulyje.

Aštuntus metus vykstantys svarbiausi ir įtakingiausi Kinijoje apdovanojimai, remiami Kinijos Liaudies Respublikos vyriausybės, sukviečia dalyvius ir partnerius iš 35 pasaulio šalių. Kasmetis tarptautinis dizaino forumas „Idea Tops“ suburia žymiausius pasaulio architektus, Pritzkerio premijos laureatus ir profesorius iš Harvardo, Oksfordo, Kembridžo, Jeilio universitetų, Masačusetso technologijų instituto ir kitų garsių architektūros mokyklų.

Nacionalinė biblioteka, atgimusi 2016 metų rugsėjį ir tapusi nauju traukos centru Lietuvoje, jau yra sulaukusi architektūros profesionalų pripažinimo ir nacionaliniu lygiu. Projektas pripažintas geriausiu viešuoju interjeru konkursuose „Mano erdvė 2017“ ir „Geras dizainas“, o konkurse „Lietuvos metų gaminys 2016“ rekonstrukcija įvertinta aukso medaliu.

Projektu taip pat nuolatos domisi autoritetingi tarptautiniai architektūros leidiniai, mokslo ir tyrimų institucijos.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • rutamargarita

  2018-01-05, 10:03  

  Labai džiaugiuosi , kad kolegų architektų sunkus darbas įvertintas pasaulyje žinomų architektūros mokyklų profesorių, o taip pat ir Lietuvos profesionalų. Ir straipsnelis apie tai savaitraštyje Statyba architektūrą yra gražus ir stilingas, tik kažkodėl yra pamiršti paminėti šio darbo autoriai , juk ne kažkokie anonimai „2XJ” savo talentu ir dideliu darbu sukūrė ir realizavo šį projektą. Bibliotekos el. puslapyje radau štai ką parašytą apie projekto kūrėjus:
  Architektūra ir dizainas. Nacionalinės bibliotekos rekonstrukcijos projekto autoriai – UAB „Jungtinės architektų dirbtuvės“, projekto vadovė – Leonilė Majerienė, projekto dalies vadovas – Arūnas Andrašiūnas. Interjero dizainu rūpinosi architektūros studijos „2XJ“ architektai Jokūbas Jurgelis, Laimis Valančiūnas ir Jurga Marcinauskaitė.
  Sveikinu visus „pasirūpinusius” Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos interjeru su apdovanojimu.
  Pagarbiai, Rūta

Rekomenduojami video