Top Baneris

Kelmė pasiryžusi išjudinti sąstingį

2014 liepos 10 d.
Pasidalykite straipsniu

Jeigu nori, kad tave kas nors pamatytų ir atkreiptų dėmesį, būtina imtis iniciatyvos. Šią tiesą gerai supranta Kelmės rajono valdžia, kuri tikrai nelinkusi sėdėti sudėjusi rankas. Planuose yra numatytas ne vienas projektas ir priemonė investicijoms pritraukti. O jų, anot Kelmės rajono vadovų, tikrai reikia.

Vizijose – visokeriopai išplėtotas kraštas

Savivaldybės parengtoje ilgalaikės plėtros vizijoje iki 2020 metų Kelmės rajonas matomas patrauklus, natūralios gamtos kraštas, kur žemės ūkis, kultūra ir turizmas kuria verslumą aktyvioje ir sveikoje visuomenėje.

Kelmės rajonas ateityje – su išasfaltuotais keliais ir takais, renovuotais daugiabučiais, atsinaujinančiais energijos šaltiniais, centralizuotu vandens tiekimu ir nuotekų šalinimu, nes visa tai sukuria patogią aplinką gyventojams ir verslui. Taip pat matomos ir naujai sukurtos darbo vietos konkurencinguose ūkiuose, naujai besikuriančio verslo ir turizmo paslaugų sektoriuose panaudojant rajono susisiekimo galimybes, kultūros paveldą ir gamtos savitumą.

„Mūsų rajonas siekia tapti patrauklus ne tik vietos gyventojams, bet ir atvykstantiems ar besikuriantiems krašte žmonėms. Kelmės rajonas garsėja žemdirbystės tradicijomis, turi unikalų kraštovaizdį, čia gausu kultūros paveldo objektų“, – sakė Kelmės rajono meras Vaclovas Andrulis.

Savivaldybės administracijos direktorės Irenos Sirusienės manymu, siekiant kuo efektyviau išnaudoti rajono kraštovaizdį ir skatinti verslumą būtina investuoti į susisiekimo infrastruktūrą. „Atvykstančius svečius kaimo turizmo sodybos, kurių rajone gausu, turėtų pasitikti išasfaltuotais keliais ir takais“, – sakė I. Sirusienė.

Jos teigimu, vienas didesnių projektų, kurį įgyvendinus tikimasi pritraukti investuotojų – įkurti Tytuvėnų pramoninį parką šalia geležinkelio.

Akcentas – turizmas

Analizuojant Kelmės rajono verslo struktūrą, pramonė sukuria didžiausią pridėtinę vertę – 36 proc. Paslaugų sektorius yra plečiama verslo sritis – 2007–2010 metais šio sektoriaus indėlis į sukuriamų darbo vietų skaičių padidėjo 1,7 proc. Tiesa, pastebima statybos ir žemės ūkio sektorių dalies pridėtinės vertės mažėjimo tendencija, nors dirbančiųjų dalis keitėsi nedaug.

Mero V. Andrulio teigimu, nemažai vilčių dedama į turizmo plėtrą. Kelmės rajonas, būdamas prie istorinio „Via Hanza“ kelio, traukia lankytojus krašto įvairove, daugybe paveldo objektų. Rajone yra net 7 draustiniai ir 4 regioniniai parkai. Per teritoriją teka Dubysa ir Venta su intakais, tyvuliuoja 53 ežerai, 10 tvenkinių.

„Strateginiame plane irgi akcentuojamas turizmo išplėtojimas. Artėjant naujam finansavimo etapui iš Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų, turime parengę strategiją ir sieksime ją įgyvendinti. Daug investuojame į viešųjų erdvių tvarkymą, gyvenamosios aplinkos gerinimą. O tai, tikimės, paskatins rajono gyventojus likti savame krašte“, – kalbėjo meras.

Kelmės rajono savivaldybės administracija, bendradarbiaudama su kaimynine savivaldybe, įgyvendino projektą „Dubysos upės gamtinių išteklių panaudojimas turizmo plėtrai Raseinių ir Kelmės rajonuose“. Šio projekto tikslas – didinti aktyvaus poilsio infrastruktūros potencialą Dubysos regioniniame parke, sukuriant palankesnes sąlygas aktyviam viešajam turizmui ir skatinant atvykstamąjį bei vietos turizmą. Įkūrus stovyklavietę Kelmės rajono Maironių kaime, suaktyvėjo vandens trasų naudojimas, padidėjo turistų srautai, šalia ėmė kurtis smulkusis verslas.

Viena labiausiai lankytinų vietų Kelmės rajone – Tytuvėnai, pirmiausia garsėjantys Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansambliu, dažnai vadinamu Rytų Europos perlu. Tačiau ne tik jis traukia svečius. Tytuvėnai yra ežerų kraštas, todėl įgyvendinti vandentvarkos infrastruktūros gerinimo projektai, sutvarkyti privažiavimai prie ežerų, rengiami techniniai projektai siekiant sutvarkyti Tytuvėnų miesto centrinės dalies viešąsias erdves.

Savivaldybės administracijos direktorė I. Sirusienė akcentavo, kad daug dirbama gerinant Tytuvėnų miesto įvaizdį, siekiant pritraukti daugiau turistų. Artimiausiu metu planuojama sutvarkyti centrinę Tytuvėnų miesto dalį, įrengiant aikštę daugiafunkciam naudojimui, parką su takais ir vaikų žaidimų aikštele, sutvarkant tvenkinį, pėsčiųjų takus, jungiančius vienuolyną, tvenkinį ir Šv. Jurgio kalnelį.

Svarbiausi projektai ir planai

Pasinaudojusi ES struktūrinių fondų galimybėmis ir probleminės teritorijos statusu, Kelmės rajono savivaldybė atnaujina viešąją miesto infrastruktūrą.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video