Top Baneris

„Keliaujančių architektūros dirbtuvių“ darbai keliauja į Druskininkus (atnaujinta)

2014 gegužės 21 d.
Pasidalykite straipsniu

Gegužės 31 d. 14.00 val. Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centre „Aqua“ atidaroma 2013 m. vasarą vykusio projekto „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ rezultatų paroda – tai jau priešpaskutinė parodos stotelė prieš užsibaigiant jos kelionei per Lietuvos miestus.

Ši paroda jau buvo eksponuojama Vilniuje, Biržuose, Utenoje, Panevėžyje, Plungėje bei Tauragėje.

Parodoje pristatoma 16 unikalių realizuotų projektų viešosiose mažųjų Lietuvos miestelių erdvėse, kurie buvo įgyvendinti 2013 metų liepos ir rugpjūčio mėnesiais. Miestelių vaikai ir jaunimas kartu su architektais, architektūros studentais ir kitais kūrybingais žmonėmis tyrinėjo savo aplinką, kūrė naujas bei tvarkė esamas erdves ir „mažosios architektūros“ objektus ne tik sau, bet ir visiems miestelio gyventojams.

Norbert Tukaj ir Margaritos Kaučikaitės nuotr.

Norbert Tukaj ir Margaritos Kaučikaitės nuotr.

KAD_1

Margaritos Kaučikaitės nuotr.

N. Tukaj nuotr.

Norbert Tukaj nuotr.

Tarp šešiolikos kitų projektų Druskininkuose pristatoma ir realizacija Viečiūnuose, esančiuose 7 km nuo Druskininkų. Paroda Druskininkuose bus atidaryta kartu su projekte dalyvavusių miestelių vaikais ir jaunimu. Parodą sudaro devyni mobilūs, lengvai surenkami stendai, kuriuos projekto organizatoriai kartu su vaikais pastatys atidarymo metu.

2013 metų gruodžio mėnesį pirmą kartą Vilniaus universiteto bibliotekos Nacionaliniame atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC) atidaryta paroda buvo eksponuojama Biržų pilies reprezentaciniuose rūmuose ir Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje, o iki birželio mėnesio aplankys dar penkis Lietuvos miestus. Siekiant projekto rezultatus pristatyti kuo platesnei auditorijai, paroda bus eksponuojama projekte dalyvavusių mažųjų Lietuvos miestelių rajonų centruose – Biržuose, Utenoje, Panevėžyje, Plungėje, Tauragėje, Kaune ir Druskininkuose.

„Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ – tai pirmas „Architektūros [vaikų] fondo“ organizuojamas didelio masto projektas, kuriuo norima atkreipti visuomenės, ypač vaikų, dėmesį į kasdienę žmogų supančią aplinką. Projektu siekiama parodyti, kad aplinka rūpintis, ją puoselėti ir keisti galima realiomis, daug materialių ir žmogiškųjų išteklių nereikalaujančiomis priemonėmis.

„Architektūros [vaikų] fondas“ – jau trečius metus gyvuojanti savanoryste paremta „Architektūros fondo“ iniciatyva, kurianti ir įgyvendinanti architektūros edukacijos programas vaikams.

Projektą remia Kultūros ministerija ir ES programa „Veiklus jaunimas“.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video