Top Baneris

Kauno verslas žvalgosi išskirtinių veiklos vietų

2019 kovo 15 d.
„Business Leaders Center“
„Business Leaders Center“. „3Deluxe“ vizual.

JAV kompanijai „Intermedix“ pakeitus akcininką ir plėtros planus Lietuvoje, Kauno verslui atsivėrė galimybė persikelti į naujai statomą vieną didžiausių mieste verslo centrų – „Business Leaders Center“ (BLC). Per 13 tūkst. kv. metrų ploto verslo kompleksas Kauno centre, prie pat atnaujinamos tarptautinį pripažinimą pelniusios Vienybės aikštės, jau sudomino pusšimtį bendrovių.

„Gera vieta tuščia nebūna. Nuo pat projekto pradžios jaučiame aktyvų verslo susidomėjimą BLC projektu. Tas dėmesys natūralus. Progresyvios įmonės jaučia poreikį aukštesnės klasės biurams Kaune, kurių pasiūla laikinojoje sostinėje buvo ribota. O antros tokios patogios, gyvos vietos su fantastiška laikinosios sostinės panorama tiesiog nėra“, – sako BLC centrą vystančios SBA bendrovės „Urban Inventors“ vadovas Lionginas Šepetys.

Pasak bendrovės vadovo, norą įsikurti naujame BLC šiuo metu yra pareiškę daugiau nei 50 įmonių ir organizacijų. Bendrovių, su kuriomis tęsiamos derybos, darbuotojų skaičius svyruoja nuo kelių iki kelių šimtų, o jų biurų ploto poreikiai – nuo 50 iki 3 000 kv. metrų ir didesni. Buvusiam pagrindiniam nuomininkui pakeitus planus, BLC yra likę kiek mažiau nei 8 tūkst. kv. metrų ploto nuomai. Anot L. Šepečio, planuojama, kad dalis klientų BLC pradės kurtis jau antroje vasaros pusėje, o pats centras bus atidarytas rudenį.

„Business Leaders Center“. „3Deluxe“ vizual.

„Business Leaders Center“. „3Deluxe“ vizual.

„Susidomėjusių įmonių įvairovė atspindi verslo centro lankstumą: BLC atviras priimti ir mažas, ir dideles bendroves, nes pastatų išdėstymas ir vidaus architektūros sprendimai suteikia galimybes nuomos plotą pritaikyti individualiai ir leidžia biurui augti kartu su verslu“, – sako L. Šepetys.

Potencialūs klientai akcentuoja, kad keltis į naują biurą juos skatina noras išlaikyti ir pritraukti talentus, o būsimos bendro darbo erdvės, jaukios poilsio zonos ir viską sujungsianti gyva Vienybės aikštė su restoranais, kavinėmis bei kūrybingo laisvalaikio erdvėmis atitinka jų lūkesčius. Vienas išskirtinių BLC bruožų bus visiems verslo centro darbuotojams skirta atvira maždaug 1000 kv. metrų ploto terasa ant pastato stogo, nuo kurios atsivers įspūdinga Kauno panorama.

Kauno miesto savivaldybės ir „Urban Inventors“ rekonstruojama Vienybės aikštė, aplink kurią ir išsidėstę BLC pastatai, praėjusių metų pabaigoje pirmą kartą šalies istorijoje buvo apdovanota tarptautiniuose Vokietijos dizaino apdovanojimuose. Aikštės architektūrinė koncepcija pripažinta nugalėtoja kategorijoje „Miesto erdvė“.

„Business Leaders Center“. „3Deluxe“ vizual.

„Business Leaders Center“. „3Deluxe“ vizual.

Šalia naujojo BLC verslo centro veikia ir anksčiau statytas verslo centras, kurio visas 7 tūkst. kv. metrų plotas išnuomotas.

„Urban Inventors” dėl verslo centro nuomos pernai buvo pasirašiusi sutartį su JAV sveikatos apsaugos ir paslaugų kompanijos „Intermedix Corporation” padaliniu Lietuvoje. Pastarąją įsigijus kitai JAV technologijų bendrovei „R1 Revenue Cycle Management“ (R1 RCM), ankstesnė bendrovė pranešė keičianti ir veiklos strategiją Lietuvoje ir atsisakanti numatytų plėtros planų. Nuomos sutartis nutraukta taikiu šalių susitarimu.

„Augančiai Kauno verslo centrų rinkai šis užsienio kompanijos žingsnis neturės didelės įtakos. Laikinoji sostinė turi milžinišką potencialą – vertinant miesto infrastruktūrą, patogų susisiekimo ir išnaudojant visus didmiesčio privalumus“, – teigia „Urban Inventors“ vadovas.

Be BLC verslo centro Kaune, SBA grupei priklausanti nekilnojamojo turto inovacijų bendrovė „Urban Inventors“ taip pat vysto biurų kompleksą Vilniuje „Green Hall“, kurio pastatai yra pelnę ne vieną apdovanojimą, įskaitant pripažinimą Metų architektūros kūriniu. Kaune bendrovė taip pat planuoja investuoti apie 50 mln. eurų į biurų kompleksą O. ir H. Minkovskių gatvėje, šalia planuojamo M. K. Čiurlionio koncertų centro. „Urban Inventors“ savo veiklą grindžia žaliųjų pastatų filosofija, ypatingą dėmesį skirdama pastatų ir aplinkos darnai.

SBA grupės inf.

Komentarai