„Lego“ modelių kūrėjas, architektūrinio ir kultūrinio paveldo puoselėtojas Rokas Mikšiūnas pasauliui siekia originaliai pristatyti Kauno tarpukario paveldą. Jis dalyvauja „Lego Ideas“ konkurse, kurio tikslas – iš legendinių „Lego“ kaladėlių sukurti realius arba fikcinius objektus. Šiuo metu vyksta balsavimas, kurio metu reikia surinkti 10 tūkst. balsų, kad projektas galėtų būti svarstomas masinei gamybai.
„Tarpukaris Kaunui padovanojo per 6000 modernistinės dvasios sukurtų pastatų, išlikusių iki šių dienų. Šį palikimą pripažino ir UNESCO – 2015 m. Kaunui suteiktas UNESCO dizaino miesto statusas. Norėdamas parodyti Kauno tarpukario architektūrą nusprendžiau pastatyti [iš „Lego“] vieną ikoniškiausių tarpukario namų Kaune – Iljinų šeimos namą“, – prisistatyme rašo R. Mikšiūnas.
Namą projektavo architektas, inžinierius Arnas Funkas. Pastatas pasižymi langų formų įvairove, namas taip pat gerai žinomas dėl savo autentiško „art deco“ interjero.
2018 m. pastatas buvo visiškai restauruotas, išlaikyti vertingi elementai. Jis yra vienas žinomiausių ir unikaliausių tarpukario pastatų ne tik Kaune, bet ir visoje Lietuvoje, turintis Europos paveldo ženklą.
R. Mikšiūno planuojamo namo modelio matmenys – 30,4 x 32 x 21,1, pastatas susideda iš maždaug 2600 dalių. Jis pasižymi klasikinėmis modernistinėmis savybėmis: laisvas fasado dizainas, kampuoti ir apvalūs langai, plokščias stogas. Iljinų šeimos namo modelio ypatybės:
- Elegantiškas XX a. pr. dizainas.
- Sudėtingos statybos technologijos ir prabangos pojūtis.
- Modulinė konstrukcija – pakeliamas stogas ir pirmas aukštas.
- „Art deco“ įkvėpti interjero baldai.
- „Laivinė“ forma, kuri buvo populiari tarpukariu.
Iljinų namas, Kauno tarpukario architektūros simbolis, pastatytas iš „Lego“, gali atsidurti parduotuvių lentynose. Prisidėkite balsuodami.
2 komentarai. Leave new
.
ar jums gerai su galva viskas. Tyciojaties is pastato.