Top Baneris

Kauno senamiestyje pagaliau pradėtas kloti Vilniaus gatvės grindinys

2022 gegužės 26 d.
Kauno senamiesčio grindinys
Kauno sav. nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kaune, Vilniaus gatvėje, pradėtas kloti grindinys. Kauno savivaldybė teigė pasiekusi kompromisą su Kultūros paveldo departamentu (KPD), tad gatvė bus klojama nugludintais ir tašytais akmenimis, tačiau iki vasaros darbai nebus baigti.

„Atlikti visus darbus planavome iki vasaros, todėl akivaizdu, kad spėti į numatytą terminą nepavyks. Tačiau svarbiausia, kad pagaliau pavyko rasti visoms pusėms bendrą kompromisą. Išvengę nereikalingų teisminių procesų, galime tęsti darbus pilnu pajėgumu“, – sakė Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

„Suprantame, kad pabaigos labiausiai laukia vietos gyventojai ir čia veikiantys verslai, tad stengsimės kapitalinį remontą užbaigti, kaip įmanoma greičiau“, – pridūrė jis.

Iki liepos 6-osios planuojama akmens dangą pakloti nuo Rotušės aikštės iki Palangos gatvės.

Pasak A. Pakalniškio, savivaldybė sieks, kad rangovai dirbtų maksimaliomis pajėgomis ir darbus baigtų iki rugpjūčio pradžios.

„Po išsamių diskusijų su Kultūros paveldo departamento atstovais nuspręsta visų akmenų nelyginti – akmuo tašytu paviršiumi nuguls gatvės pakraščiuose. Taip pat iš nelygintų akmenų bus įrengti borteliai ir lietaus nubėgimo latakai. Tuo metu centrinę gatvės dalį, kaip ir planuota projekte, ties viduriu papuoš lygi ir visiems pėstiesiems patogi akmenų danga“, – teigė A. Pakalniškis.

Kartu su pagrindinės gatvė dalies bei šaligatvių įrengimu bus užbaigti ir mažosios architektūros atnaujinimo darbai.

Dėl gilių tranšėjų aklinai uždarytoje atkarpoje nuo Rotušės aikštės iki Laisvės alėjos bendrovė „Kauno vandenys“ atnaujino dar nuo tarpukario neliestas požemines komunikacijas.

Iš viso pokyčių sulaukė apie 1,7 km lietaus nuotekų surinkimo, kone kilometras vandentiekio ir beveik 300 metrų buitinių tinklų, besidriekiančių po žeme keturių–penkių metrų gylyje.

Visus kasimo darbus Vilniaus gatvėje stebėjo archeologai. Kasinėjant aptikta monetų, puodų šukių ir gyvūnų kaulų.

Centrinė Kauno senamiesčio gatvė rekonstrukcijai visiškai uždaryta pernai liepos viduryje. Gruodį ji vėl atverta pėstiesiems, tačiau be dangos.

Darbai ten sustojo kilus ginčui, ar kloti nugludintus, ar natūralius akmenis. 

KPD specialistai teigė, kad akmenys į senamiestį turėtų grįžti tokie patys, kokie buvo, tik tvarkingai sukloti. Savivaldybė ir neįgaliųjų atstovai tvirtino, jog tai neužtikrins sklandaus judėjimo. Rangovo, bendrovės „Autokausta“, darbuotojai teigė atsisakantys dėti negludintus akmenis, nes tokiu atveju negalėtų garantuoti grindinio ilgaamžiškumo.

Pasak savivaldybės, 830 metrų ilgio Vilniaus gatvė bus sutvarkyta iš pagrindų, kad ateityje ilgus dešimtmečius čia nebereikėtų atlikti jokių kasinėjimo darbų.

Planuojama atnaujinti šviestuvus, suoliukus ir kitus mažosios architektūros elementus.

 

Šaltinis: BNS

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video