Top Baneris

Kauno savivaldybė žada kapitaliai atnaujinti renovuotų daugiabučių aplinką

2016 liepos 15 d.
kaunas.lt vizual.
kaunas.lt vizual.
Pasidalykite straipsniu

Norėdamas paspartinti senų daugiabučių namų renovaciją, Kaunas pradėjo naują projektą. Jo esmė paprasta – jei vienoje vietoje yra bent penki renovuoti ar renovuojami daugiabučiai namai, jų aplinką sutvarko savivaldybė. Pirmasis tokio tipo projektas vykdomas M. Riomerio gatvėje, kur miestas tvarko aplinką prie 11 daugiabučių.

M. Riomerio gatvėje esančiame kvartale miestas sutvarkys įvažiavimą, įrengs naujus šaligatvius ir pėsčiųjų takus, naujai išasfaltuos kiemus, įrengs dviračių saugyklas, sporto aikštelę, dviejų tipų vaikų žaidimo aikšteles, gyventojų poilsio zoną, šiuolaikišką atliekų konteinerių aikštelę, įrengs naują lietaus nuotekų tinklą bei apšvietimą. Taip pat bus iš esmės pertvarkyti ir atnaujinti prie namų esantys želdynai. Skirtingos miesto komunalinės bendrovės taip pat atnaujins šilumos, vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklus.

Šiuo metu bendrovė „Kauno energija“ šalia daugiabučių keičia centralizuotai tiekiamos šilumos tinklų vamzdynus. Taip pat pradėti pažeistų, avarinių ir savaime pridygusių medžių bei krūmų kirtimo darbai.

„Projekto metu bus suformuotos naujos žaliosios erdvės, pasodinti medžiai ir dekoratyviniai krūmai“, – pasakojo šį projektą kuruojantis Kauno savivaldybės Būsto valdymo skyriaus vedėjas Kęstutis Miškinis.

Per kelias ateinančias savaites prasidės vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklų atnaujinimo darbai. Iki rugsėjo mėnesio bus atliekami esamų dangų ardymo ir kasimo, lietaus nuotekų įrengimo, bortų bei pagrindų įrengimo, požeminių šiukšlių konteinerių, dangų bei vaikų žaidimo aikštelių įrengimo darbai.

daugiabuciu aplinka kaunas 3

Atrinkti kvartalai

Šiuo metu atrinkti renovuotų ar renovuojamų namų kvartalai, esantys T. Masiulio, K. Škirpos gatvėse ir Pramonės prospekte, kuriuos planuojama tvarkyti užbaigus darbus M. Riomerio gatvėje. Kaune šiuo metu yra suderinti beveik 300 daugiabučių namų renovacijos investicijų planai. 186 projektams yra pritarusius finansinės įstaigos.

164 daugiabučių namų atstovai jau yra pasirašę statybos rangos darbų sutartis. Tai reiškia, jog darbai yra pasiekę projektavimo arba renovacijos stadiją. Pagal pasirašytų darbų rangos sutarčių skaičių Kaunas pirmauja Lietuvoje.

daugiabuciu aplinka kaunas 2

Kur kreiptis?

Kauniečiai, kurie renovuoja savo daugiabučius arba jau yra oficialiai pritarę renovacijai, dėl miesto pagalbos sutvarkant aplinką turi kreiptis į Kauno savivaldybės Būsto renovacijos poskyrio specialistus.

Į miesto pagalbą tvarkant daugiabučių aplinką kauniečiai gali pretenduoti, jei konkrečiame kvartale yra ne mažiau nei penki namai, kurie yra renovuoti, renovuojami arba jų gyventojai yra pritarę renovacijai.

Taip pat skaitykite:
• Alytaus savivaldybė solidžiai rems renovuotų daugiabučių aplinkos tvarkymą

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video