Top Baneris

Kauno Savanorių prospekto pasakojimai

2016 rugsėjo 15 d.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Galerijoje „Meno forma“ jau veikia festivalio KAUNAS PHOTO paroda „Savanoriai“. Parodoje pristatomi 2016 metais Kaune, Savanorių prospekte, menines rezidencijas atlikusių fotografų – Sergiy Lebedynskyy (Ukraina / Vokietija), Henrik Duncker (Suomija), Mariusz Forecki (Lenkija) ir „The Caravan Gallery (Jan Williams ir Chris Teasdale, JK) darbai.

Parodoje taip pat pristatomos Mindaugo Kavaliausko ir Dariaus Kuzmicko fotografijos.

Kūrybinis projektas, skirtas Savanorių prospektui, KAUNAS PHOTO festivalyje prasidėjo dar 2009 metais, meninei rezidencijai pakvietus buvusį kaunietį fotomenininką Darių Kuzmicką. Šis pasitelkė archajišką „Camera obscura“ (liet. „tamsus kambarys“) techniką ir judriausios miesto gatvės vaizdus perkėlė į pastatų interjerus serijoje „Camera obscura. Savanoriai“.

Tęsdamas Savanorių prospekto tyrinėjimus, 2016 metais programos „Flaneur – naujieji urbanistiniai naratyvai“ metu fotomeno festivalis KAUNAS PHOTO į menines rezidencijas pakvietė tris fotomenininkus ir menininkų kolektyvą. Skirtingos svečių kūrybinės technikos ir nešališkos įžvalgos – puikus būdas visapusiškai atskleisti ilgiausios miesto gatvės kasdienybę.

Festivalio svečiai netruko pastebėti, kad Savanorių prospektas – kontrastingas, nepasiduodantis apibendrinimams. Jis – judrus ir sykiu ištuštėjęs, apleistas ir modernus, keliantis nuobodulį ir susižavėjimą.

Socialinės fotografijos atstovas M. Forecki savo serijoje „Kaunas. Savanorių prospektas street“ miesto pulsą matavo prospektu zujančiame viešajame transporte. Pasak jo, žvelgdamas į praeivių ar miesto transporto keleivių veidus matai, kad jų čia nėra – žmonės paskendę savo mintyse, darbuose, muzikoje, socialiniuose tinkluose… Retam miestiečiui į galvą šautų mintis ramiai pasivaikščioti Savanorių prospektu, kuriuo kiekvienas skuba savo tikslo link.

Tuo tarpu britų duetas „The Caravan Gallery“ projekte „Gatvės vaizdas“ įdėmiai įsižiūrėjo į šią kasdienybės sceną: iš žmonių, namų, biurų margumyno išskyrė dėmesio vertas detales.

H. Dunckeris ne tik fiksavo pastatų geometrijos žaismą, bet ir ėmėsi dokumentuoti aplinkinėse parduotuvėse ar verslo įmonėse rastus daiktus, svečio akiai neįprastus objektus, pasakojančius apie kasdienius žmonių poreikius bei ilgiausios Kauno gatvės inspiruotas fantazijas.

Lietingą 2015 metų lapkritį Kaune viešėjęs S. Lebedynskyy ėmėsi dokumentuoti istorinio perėjimo nuo sovietmečio prie Vakarų kultūros pėdsakus, ieškoti kontrastų, kurių Savanorių prospekte apstu. Pasitelkęs analoginę nespalvotą fotografiją ir sovietinį fotopopierių menininkas savo fotografijas suasmenina, serijoje „Pagrindinės gatvės kronikos“ kuria ne atvaizdus, bet prisiminimus.

Projekto sumanytojo Mindaugo Kavaliausko darbuose – Savanorių ir Taikos prospektų sankryžos kronika, kurioje užfiksuoti ne tik neretai pasitaikantys eismo įvykiai ar metams bėgant besikeičiančios reklaminės iškabos.

Naująsias Savanorių prospekto istorijas pasakojančios fotografijos bus rodomos ne tik galerijoje „Meno forma“, spalio 1 dieną jos keliaus į Rotušės aikštę, kur rezidentų darbai žiūrovus pasitiks interaktyvios instaliacijos pavidalu.

Paroda „Savanoriai“ galerijoje „Meno Forma“ atvira lankytojams iki spalio 8 dienos.

Darbo laikas: II–V 12–18 val., VI 12–16 val., VII–I nedirba.

Organizatorių inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video