Top Baneris

Kauno rajonas planuoja naujus daugiabučių renovacijos projektus

2017 gegužės 22 d.
SA archyvo nuotr.
SA archyvo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Prasidėjusio trečiojo daugiabučių namų atnaujinimo programos etapo aktualijas specialistai aptarė regiono renovavimo lyderės, Kauno rajono savivaldybės, surengtame seminare, vykusiame Raudondvario dvare.

„Kauno rajone gyventojams jau nebereikia įrodinėti daugiabučių namų renovavimo naudos. Prašymų turime 40, deja, pagal naują 2016 metais Aplinkos ministerijos nustatytą kvotą, 2017-2018 m. Kauno rajono savivaldybės teritorijoje numatyta modernizuoti tik 9 daugiabučius namus“, – apgailestavo Kauno rajono savivaldybės mero pavaduotojas Jonas Gurskas.

Jis prisiminė, kad daugiabučių renovacija 2004 metais prasidėjo labai sunkiai, gyventojus reikėjo daug įtikinėti.

„2004-2012 m. Lietuvoje įgyvendinti tik 479 daugiabučių namų renovavimo projektai. Nuo 2013 m., kai projektai vykdomi savivaldybių iniciatyva, o paskolas ima projekto administratorius, renovuota beveik 1600 namų“, – tvirtino VšĮ Būsto energijos taupymo agentūros Projektų įgyvendinimo skyriaus vedėja Gintarė Burbienė. 75 proc. projektų įgyvendino savivaldybės.

2-ajame etape situacija buvo visai kitokia. J. Gurskas pasakojo, kad pagal 2013 m. patvirtintą daugiabučių namų energinio efektyvumo didinimo namuose programą Kauno rajone renovuota 40 daugiabučių namų. Rajonas gavo Aplinkos ministerijos apdovanojimą kaip renovuojantis daugiausiai namų Kauno regione.

Po atnaujinimo 37 iš namų nustatyta C energinio efektyvumo klasė, 3 – B klasė. Iš viso atnaujinta 46,8 tūkst. kv. m naudingo ploto, 982 butai. Programos įgyvendinimą administravo bendrovė Komunalinių paslaugų centras. Vykdytų projektų vertė – 10,8 mln. eurų.

Daugiabučiuose namuose atliktas sienų, stogo ir cokolio šiltinimas, įrengtos naujos stogo dangos, butuose ir laiptinėse, kur reikėjo, pakeisti langai, įstiklintos lauko durys ir balkonai. Pagal bendrą projektą buvo pertvarkyti karšto vandens sistemos vamzdynai ir įrenginiai, modernizuotos šildymo sistemos, įrengta individualios šilumos apskaita, pakeistos ar pertvarkytos vėdinimo sistemos.

Kauno savivaldybės nuotr.

Atnaujintuose pastatuose šilumos suvartojimas sumažėjo daugiau nei 40 proc.

Aplinkos ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo departamento Būsto skyriaus vedėjas Ramūnas Šveikauskas informavo, kad iki 2020 metų Lietuvoje turi būti modernizuota 4000 daugiabučių. Šiuo metu yra atnaujinta 2422. R. Šveikauskas teigė, kad vyriausybė kelia uždavinį kasmet renovuoti po 500 daugiabučių, mažiau nei anksčiau, taip tikintis gauti geresnę kokybę už tą pačią kainą. Tam reikės 240 mln. eurų.

Ministerijos atstovas supažindino su kitais pakeitimais vykdant daugiabučių renovacijos projektus. Pagal naujus teisės aktus, pasiekus C klasę, bus kompensuojama 30 proc. investicijų. Numatytas lengvatinis kreditas – ne daugiau kaip 3 proc. palūkanos gyventojams, parama nepasiturintiems – 100 proc., nustatyta didžiausia leistina daugiabučio namo atnaujinimo įgyvendinimo mėnesinė įmoka ir kt.

Bendrovės Komunalinių paslaugų centro eksploatacinio-techninio skyriaus viršininkas Saulius Saliklis informavo, kad trečiajame etape Kauno rajone planuojama atnaujinti daugiabučius Liepų g. 20 ir 33, S. Lozoraičio g. 3A ir 5 Garliavoje, Vilniaus g. 1 ir 4 , Karmėlavos II kaime ir Kauno g. 31A, Miško g. 34A ir 38A daugiabučius Ežerėlyje. Iš viso – 19,3 tūkst. kv. m naudingo ploto, 393 butai.

Savivaldybės lėšomis bus padengta 50 proc. investicijų projektų parengimo šiems daugiabučiams darbų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video