Top Baneris

Kauno marių Neptūno įlankos pokyčiai: chaosą keis patogi infrastruktūra

2022 kovo 23 d.
Kauno marių uostelis
Kauno savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Metų pradžioje Kauno marių pakrantėje prasidėjęs vadinamosios Neptūno įlankos atgimimas įgauna pagreitį. Petrašiūnuose įrengiama nauja pontoninė prieplauka patogiai laivybai. Darbus planuojama užbaigti gegužę. Prie įtvirtintų pusšimčio pontonų švartuosis iki 200 laivelių. Nuo gegužės 1-osios prieplauką administruos biudžetinė įstaiga „Parkavimas Kaune“.

Viena mažiausių kainų šalyje

Naujame uoste, kaip ir kitose šalyje įrengtose prieplaukose, nustatytas sezoninis ir metinis kainoraštis. Mažesnių, iki 5 metrų ilgio, laivelių laikymas metams kainuos 400 eurų, o sezonui (6 mėn.) – 300 Eur. Ilgesnių kaip 10 metrų laivų švartavimas atsieis atitinkamai 880 ir 780 Eur.

„Mažiausių laivelių laikymo kainos bus vienos pigiausių Lietuvoje. Taip pat svarbu, kad naujai įrengtoje prieplaukoje laivų šeimininkai juos laikys ne tik patogiai, bet ir saugiai – teritoriją stebėsime visą parą“, – pasakojo biudžetinės įstaigos „Parkavimas Kaune“  direktorius Justas Limanauskas.

Nuo paslaugos mokesčio atleisti vaikų ir jaunimo saviraišką skatinanti, talentingus sportininkus tarptautinėms varžyboms rengianti Kauno sporto mokykla „Bangpūtys“.

Laivų savininkams ir valdytojams, nusipirkusiems metinę švartavimo Neptūno įlankos prieplaukoje ir stovėjimo krante paslaugą,  už automobilių statymą uosto teritorijoje mokėti nereikės.

Naująją pontoninę prieplauką planuojama įrengti gegužės viduryje, todėl oficiali laivelių registracija bus pradėta tik užbaigus visus infrastruktūros darbus.

Neliks chaoso ir savivalės

Naujosios laivų laikymo vietos turės vadinamuosius švartavimosi pirštus ir serviso kolonėlę, nuo kurios į prisišvartavusius laivus bus teikiama elektra bei vanduo. Iki šiol Kauno marių įlanka tokios infrastruktūros neturėjo.

„Sulig prieplaukos įrengimu Neptūno įlankoje neliks chaoso ir savivalės. Bus užtikrintos vienodos sąlygos visiems. Šioje teritorijoje gyventojai savo laivelius galės laikyti ištisus metus.

Čia bus galima ir pramoginė, ir keleivinė laivyba. Vos tik užbaigę pirmąjį darbų etapą, toliau tvarkysime krantines. Projekte numatytas ir laisvalaikio parko įrengimas gyventojams, mėgstantiems ramų poilsį ir pasivaikščiojimus aplink vaizdingą Kauno marių įlanką“, – sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Sąlygos patogiai laivybai

Vadinamojoje Neptūno įlankoje numatyta įrengti reikiamą infrastruktūrą vaikų užimtumui bei neformaliam ugdymui. Čia planuojamas vaikų buriavimui skirtas pastatas ir kokybiškos, sutvarkytos erdvės jaunųjų sportininkų užsiėmimams.

Šiltuoju metų laiku mokiniai saugiai patektų į marias atskiru taku, o žiemą mokytųsi teorijos ir palaikytų fizinę formą moderniose patalpose su sporto sale, persirengimo kambariais ir kita reikalinga infrastruktūra.

Kituose etapuose numatytos elingų statybos, slipo įrengimas patogiam laivų nuleidimui bei iškėlimui iš vandens, kapitonatas ir net laivų remonto dirbtuvės, kuriomis naudotųsi vandens transporto priemonių savininkai.

pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video